Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНІ ТА ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНЦЕПТУ ЄВРОПА У СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ

СЕМАНТИЧНІ ТА ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНЦЕПТУ ЄВРОПА У СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ

Назва:
СЕМАНТИЧНІ ТА ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНЦЕПТУ ЄВРОПА У СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,33 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАВЧЕНКО Вікторія Леонідівна
УДК 811.111’37:811.111’42
СЕМАНТИЧНІ ТА ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНЦЕПТУ ЄВРОПА У СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, старший науковий
співробітник Яворська Галина Михайлівна,
Національний інститут проблем міжнародної
безпеки при Раді національної безпеки
і оборони України, державний експерт
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бєлєхова Лариса Іванівна,
Херсонський державний університет, кафедра
романо-германських мов, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Гнаповська Людмила Вадимівна,
Українська академія банківської справи
Національного банку України,
кафедра іноземних мов, доцент
Захист відбудеться “15” червня 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “12 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Взаємозв’язки мови та соціальної дійсності, мови та ідеології, мови та влади перебувають у фокусі постійної уваги сучасної лінгвістики. Актуальним напрямом досліджень у цій сфері є вивчення політичного дискурсу (А.М.Баранов, А.Д.Бєлова, Р.Водак, Т. ван Дейк, П.Б.Паршин, О.С.Фоменко, О.Й.Шейгал, Г.М.Яворська, P.Chilton, N.Fairclough, V.Leeuwen, M.Sedlak, G.Kress та ін.). Суттєвою рисою таких досліджень є те, що в них розглядають новітні види політичного дискурсу, які з’явилися нещодавно й перебувають у стані формування. Виникнення одного з таких різновидів дискурсу пов’язане зі змінами на європейському континенті, спричиненими появою нового політичного утворення – Європейського Союзу (далі – ЄС) у результаті тривалого процесу політичної й економічної інтеграції країн Європи.
Процеси європейської інтеграції породили цілий комплекс важливих соціокультурних наслідків, серед яких, зокрема, і виникнення окремого виду дискурсу, тематично присвяченого питанням європейської інтеграції. Початок його функціонування датують 90-ми роками ХХ ст. Проблема євроінтеграції займає помітне місце в сучасних дослідженнях з політології (Р.Левенталь, C.Lalumiere), соціології (V.Leeuwen,), філософії (H.M.Baumgartner), прикладної лінгвістики (R.Wodak, М.В.Ільїн, А.А.Філінський, А.Ченкі) та інших наук, які так чи інакше мають справу з дискурсивними практиками. Євроінтеграційний дискурс відіграє важливу роль у процесах створення спільної європейської ідентичності в країнах-членах Європейського Союзу шляхом конструювання та відтворення вербально репрезентованої системи уявлень, пов’язаних з ідеями побудови об’єднаної Європи. Центральним поняттям дискурсу європейської інтеграції, навколо якого будується новітня євроінтеграційна політика й ідеологія, є концепт ЄВРОПА, аналіз якого дозволяє розкрити специфіку смислової структури та лінгвопрагматичних функцій цього виду дискурсу.
Актуальність дисертаційної роботи зумовлена спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення нових різновидів дискурсу, зокрема політичного, що перебувають у процесі становлення. Європейський інтеграційний дискурс, який будується на нових концептуальних засадах, є важливим з погляду вивчення мовних механізмів конструювання новостворюваних ідеологій.
У зв’язку з цим актуальним стає розкриття засобів вербальної репрезентації концепту ЄВРОПА, що виконує структуротвірну роль у рамках досліджуваного дискурсу і, набуваючи нового семантичного наповнення, розширює своє функціонування в ролі одного з ключових культурних концептів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ ТА ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНЦЕПТУ ЄВРОПА У СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ ПОЛІТИЧНОМУ ДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок