Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗМІСТУ МУЗИЧНО-ФОЛЬКЛОРИСТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У СИСТЕМІ ВИЩОЇ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-ті рр. ХХ – поч. ХХІ ст.)

РОЗВИТОК ЗМІСТУ МУЗИЧНО-ФОЛЬКЛОРИСТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У СИСТЕМІ ВИЩОЇ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-ті рр. ХХ – поч. ХХІ ст.)

Назва:
РОЗВИТОК ЗМІСТУ МУЗИЧНО-ФОЛЬКЛОРИСТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У СИСТЕМІ ВИЩОЇ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-ті рр. ХХ – поч. ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,92 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КАРПІНСЬКА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 378:78.03 (477)
РОЗВИТОК ЗМІСТУ МУЗИЧНО-ФОЛЬКЛОРИСТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У СИСТЕМІ ВИЩОЇ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
(20-ті рр. ХХ – поч. ХХІ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри теорії музики і музичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гупан Нестор Миколайович,
Київський юридичний інститут МВС України,
проректор з навчально-методичної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Овчарук Ольга Володимирівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв м. Києва, доцент кафедри музикології
Провідна установа: Уманський державний педагогічний університет
ім. Павла Тичини, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Умань
Захист відбудеться ” січня 2006 року о 16 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий 15 грудня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Здобуття Україною державної незалежності позитивно вплинуло на всі прояви національного життя. У “Національній доктрині розвитку освіти” (2002) акцентується на пріоритети гуманізації й демократизації освіти, потребу зміцнення духовного й інтелектуального потенціалу нації. Важливим виявом національного відродження в музичній освіті стало посилення музично-фольклористичної підготовки студентів вищих навчальних закладів, поява нової спеціалізації цього процесу – “Музичний фольклор”. Упродовж усієї історії України фольклор був одним із головних складників музичного виховання. Спеціальних досліджень з проблеми теоретичних засад і практичних шляхів упровадження музично-фольклористичних дисциплін у систему вищої музичної освіти України поки що не створено. Тому кожен з дослідників проблеми музично-фольклорних традицій і народно-побутового музичного виховання повинен самостійно аналізувати зразки фольклору, “розшифровувати” закодовану в них музично-виховну інформацію.
За цих умов набуває актуальності вдосконалення й упровадження в практику вищих навчальних закладів (ВНЗ) ефективних форм вивчення народної музики та навчання музично-фольклористичних дисциплін, дослідження історії становлення й розвитку педагогічних аспектів в галузі музичної фольклористики, історії вітчизняного музично-фольклорного традиційного виховання. Реформування системи вищої освіти в Україні, зокрема музичної, спонукає вчених-педагогів до глибокого вивчення і творчого осмислення позитивного навчально-виховного досвіду минулого, який не лише збагачує сучасну педагогіку новими фактами й теоретичними положеннями, але й робить можливим прогнозування її майбутнього розвитку.
Розвиток змісту музично-фольклористичних дисциплін як педагогічний феномен може досліджуватись у різних аспектах. Це передусім вивчення проблеми соціокультурних чинників, якими визначався цей процес. Аналіз суспільно-політичної ситуації в Україні з 20-их р. ХХ ст. до поч. ХХІ ст. проведено як у працях класиків вітчизняної історичної науки (М.Грушевський, Д.Дорошенко, І.Крип’якевич), так і в дослідженнях сучасних українських учених (А.Борисенко, С.Кульчицький, О.Субтельний, Ю.Шаповал та ін.). В них витлумачено об’єктивні умови, основні тенденції розвитку економічного, політичного й культурно-освітнього життя українського суспільства.
Важливим для розуміння сутності тенденцій розвитку змісту вищої музичної освіти було вивчення їх на загальному тлі історії становлення національної системи освіти й педагогічної думки, що має місце у працях відомих вітчизняних істориків педагогіки (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗМІСТУ МУЗИЧНО-ФОЛЬКЛОРИСТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У СИСТЕМІ ВИЩОЇ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-ті рр. ХХ – поч. ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок