Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНІ РЕНТГЕНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВІКОВИХ ЗМІН ТА СТАТЕВОГО ДИМОРФІЗМУ КЛЮЧИЦЬ

КОМПЛЕКСНІ РЕНТГЕНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВІКОВИХ ЗМІН ТА СТАТЕВОГО ДИМОРФІЗМУ КЛЮЧИЦЬ

Назва:
КОМПЛЕКСНІ РЕНТГЕНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВІКОВИХ ЗМІН ТА СТАТЕВОГО ДИМОРФІЗМУ КЛЮЧИЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Академія медичних наук України
Інститут онкології
Федьків Світлана Володимирівна
УДК 616-073.75+612.66+612.6.057+611.717
КОМПЛЕКСНІ РЕНТГЕНОЛОГІЧНІ
ДОСЛІДЖЕННЯ ВІКОВИХ ЗМІН ТА СТАТЕВОГО ДИМОРФІЗМУ КЛЮЧИЦЬ
14.01.23 – променева діагностика, променева терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі променевої діагностики та променевої терапії Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України.
Науковий керівник: Рижик Валер’ян Миколайович, доктор медичних наук, професор,
завідувач кафедри променевої діагностики та променевої терапії
Івано-Франківської державної медичної академії.
Офіційні опоненти: Бабій Яків Степанович, доктор медичних наук,
професор кафедри радіології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Спузяк Михайло Іванович, доктор медичних наук, професор,
завідувач кафедри рентгенології дитячого віку Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
Провідна установа: Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва АМН України,
м. Харків.
Захист відбудеться “_12_” _травня_ 2004 р. о _13_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології
АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту онкології АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова 33/43).
 
Автореферат розісланий “_30_” _березня_ 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Родзаєвський С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність проблеми. Серед актуальних проблем сучасної медицини одне з провідних місць посідають питання діагностики стану кісткових структур опорно-рухового апарату скелета. Привернення уваги та вивчення різноманітних аспектів цієї проблеми не випадкове. Адже за останні десятиріччя відмічається значне постаріння населення України та збільшення кількості людей літнього й старечого віку [Є.М. Нейко, І.Ю. Головач, З.М. Митник, 2001; В.В. Поворознюк, 2002]. Епідеміологічними та клінічними дослідженнями, що проводились в розвинутих країнах світу і в Україні, були виявлені регіональні, вікові, етнічні особливості показників кісткової маси та подальшої їх втрати, а також розвитку остеопорозу (ОП). За даними ВООЗ, за значущістю ОП займає серед неінфекційних захворювань четверте місце після недуг серцево-судинної системи, онкологічної патології та цукрового діабету.
Однією з основних змін у кістковій системі є природне старіння, і як наслідок цього закономірного процесу, розвиток інволюційного ОП, який характеризується біологічно обумовленою віковою порозністю кісткової тканини із зменшенням маси кісткової речовини на одиницю об’єму та порушенням нормального ремоделювання її складових компонентів [Е.П.Подрушняк, 1999; Б.Л. Риггз, 2000; R.M. Fransis, 1998]. Вікові зміни в кістковій тканині при інволюційному ОП потребують детального вивчення та розробки спеціальних методик і програм для їх виявлення. Променеві методи дослідження дозволяють оцінити стан кісткових структур у віковому та статевому аспектах і є провідними в діагностиці ОП [В.В. Поворознюк, 1999; Л.Я. Рожинська, 2000].
Рядом авторів [В.Г. Бебешко, 1987; Л.Я. Ковальчук, С.І. Сміян, 2000; М.І. Спузяк, О.П. Шармазанова, 1996], під час рентгенологічних досліджень, виявлено структурно-функціональні зміни у кістках осьового та периферичного скелета при патологічних станах в організмі. За допомогою рентгенологічних методів, з метою вирішення проблеми ОП, було вивчено: хребці, стегнові кістки, променево-зап’ясний суглоб та кістки кисті [І.С. Власова, 1998; Е.П. Подрушняк, 1997; В.М. Рижик, 2000], але при цьому не оцінено ступень розвитку інволюційного ОП у кістках і не встановлено взаємозв’язку між показниками мінеральної щільності кісткової тканини та її рентгенографічною характеристикою.
Сучасні дослідження осьового та периферичного скелета спрямовані також і на вирішення актуальних питань у судовій медицині, основними з яких є встановлення віку та статі при експертизі кісткових рештків загиблої особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНІ РЕНТГЕНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВІКОВИХ ЗМІН ТА СТАТЕВОГО ДИМОРФІЗМУ КЛЮЧИЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок