Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧОГО ЦИКЛУ

ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧОГО ЦИКЛУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АКАДЕМІЇ
ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ХОРОШЕНЮК АНДРІЙ ПАВЛОВИЧ
УДК 304.4 (043.3)
ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧОГО ЦИКЛУ
Спеціальність 13.00.07 - теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач
лабораторії суспільствознавчої освіти.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
НДУ ім. М.П.Драгоманова, завідувач кафедри методики викладання соціально-гуманітарних дисциплін;
- кандидат педагогічних наук, доцент
Шоробура Інна Михайлівна
Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут,
завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
ім. Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки, м.Вінниця.
Захист відбудеться “ 21“ грудня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України (04060, м.Київ, вул. Берлинського 9).
Автореферат розіслано “20“ листопад 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Г.П.Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування людини-громадянина у процесі розбудови демократичного громадянського суспільства в Україні є пріоритетами освіти. Визначальною характеристикою такої людини має бути громадянськість як інтегрована якість особистості, що передбачає усвідомлення власної ролі в житті суспільства, активне прагнення до його вдосконалення у відповідності до загальнолюдських та національних цінностей.
Політична культура, як відомо, визначає, насамперед, політичну культуру суспільства, що передбачає цілеспрямований процес її формування і засвоєння індивідом політичних знань, норм і цінностей. У цьому зв'язку є підстави констатувати, що актуальність сучасних проблем формування політичної культури підсилюється пасивністю молоді щодо політичних процесів.
Забезпечити розвиток достатнього рівня політичної культури підростаючої особистості покликана, насамперед, шкільна освіта, зокрема, вивчення учнями дисциплін суспільствознавчого циклу. Тож зміст шкільної суспільствознавчої освіти і розв’язання виховних завдань у навчальному процесі за таких умов має спрямовуватись на формування стійкої світоглядної позиції учня щодо політичного життя країни.
Проте аналіз шкільної практики, результати проведених досліджень свідчать, що нинішня система освіти не надає достатньої уваги формуванню політичних ідеалів та цінностей молоді. Аналіз шкільних програм і підручників із суспільствознавчих дисциплін, які покликані вирішувати це завдання, свідчить, що системного підходу до цієї проблеми сьогодні не існує.
Вивчення вказаної проблеми пов’язано з аналізом праць як філософів, політологів, психологів, так і педагогів, насамперед фахівців з проблем організації виховного процесу. Утвердження важливості політичної культури та її ролі у житті суспільства та держави знайшли своє відображення ще в поглядах мислителів епохи Відродження та доби Просвітництва.
Гуманістичні ідеї про необхідність виховання активної особистості небайдужої до життя власної країни відзначали передову громадську думку в ХVIІI-ХІХ ст. Значну увагу цим питанням надавалось, насамперед, у працях українських мислителів – І.Вишенського, Л.Глібова, М.Драгоманова, М.Коцюбинського, Н.Ставровецького, Г.Сковороди, Л.Українки, І.Франка, Т.Шевченка, істориків і філософів ХХ ст. – М.Бердяєва, В.Вернадського, М.Грушевського, М.Реріха, В.Соловйова, П.Флоренського та ін., видатних українських педагогів Г.Ващенка, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок