Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК (БРЕНДІВ) НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ОБЛІК ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК (БРЕНДІВ) НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ОБЛІК ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК (БРЕНДІВ) НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний науковий центр
“інститут аграрної економіки”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
РУДЧЕНКО Юлія Сергіївна
УДК 657.659.126
ОБЛІК ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК (БРЕНДІВ) НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Жук Валерій Миколайович,
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу методології обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Малюга Наталія Михайлівна,
Державна академія статистики, обліку
та аудиту Держкомстату України,
завідувач кафедри теорії бухгалтерського обліку
кандидат економічних наук, доцент
Голов Сергій Федорович,
Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ),
завідувач кафедри еккаунтингу
Захист відбудеться „17” жовтня 2007 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 у Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, к.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к.212
Автореферат розісланий „12” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник Н.Л.Жук


1
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Активне використання торговельних марок у діяльності вітчизняних підприємств зумовлює необхідність переосмислення і введення в практику бухгалтерського обліку нового активу - торговельної марки (товарного знаку, бренду), яка може використовуватися в комерційній діяльності та приносити прибуток. Вона є об’єктом права власності, одним із видів необоротних активів підприємства і в ринкових умовах набула статусу товару.
Актуальність дослідження за обраною проблематикою, його теоретична та практична значимість пов’язані з об’єктивною закономірністю зростання ролі торговельної марки не лише як засобу конкурентної боротьби, а як рівноправного об’єкта цивільно-правових відносин поряд із землею, нерухомістю, об’єктами матеріального виробництва. Як складова частина майнового комплексу, торговельна марка на сьогодні використовується в ліцензійних і франчайзингових договорах, як об’єкт купівлі-продажу та уступки прав, в якості забезпечення при кредитуванні, внеску до статутного капіталу господарських товариств. Відсоток використання торговельних марок в операціях такого роду щорічно зростає.
Важливого значення набувають питання вартісної оцінки торговельної марки як обов’язкового елементу процесу її використання. Зміщення акцентів у питаннях оцінки на користь ринкової вартості, що спостерігається останнім часом, має сенс з огляду на значний вплив явищ глобалізації на розвиток бухгалтерського обліку та його спрямованість на інтереси інвестора. В аспекті використання торговельної марки це питання набуває особливої актуальності враховуючи її здатність забезпечувати власнику вищий рівень доходу завдяки прихильності споживачів до продукції з відповідною торговельної маркою.
У зв’язку з цим постала потреба розробки методичних і практичних засад бухгалтерського обліку торговельних марок з метою інформаційного забезпечення системи маркетингового управління та вартісної оцінки в процесі її комерційного використання.
Дискусійний характер зазначених вище питань доповнюється неоднозначністю понятійного апарату. Відсутня єдність у трактуванні та співвідношенні термінів “товарний знак”, “торговельна марка”, “бренд” у бухгалтерському обліку, податковому законодавстві й оціночній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОБЛІК ТОРГОВЕЛЬНИХ МАРОК (БРЕНДІВ) НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок