Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВІДМІННОСТЕЙ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ ПРИ КОМПЛЕКТУВАННІ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ

ДІАГНОСТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВІДМІННОСТЕЙ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ ПРИ КОМПЛЕКТУВАННІ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВІДМІННОСТЕЙ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ ПРИ КОМПЛЕКТУВАННІ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ДОРОТЮК ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
УДК 159.955
ДІАГНОСТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВІДМІННОСТЕЙ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ ПРИ КОМПЛЕКТУВАННІ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, доцент
Кульчицька Олена Іполитівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, член-
кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології особистості імені П.Р.Чамати.
кандидат психологічних наук, доцент
Хлівна Олександра Миколаївна,
Інститут соціальних наук Волинського державного університету імені Л.Українки, завідувачка кафедри медичної психології та психодіагностики.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки і психології, м.Одеса.
Захист відбудеться 20 вересня 2001 р. о 16:30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01061, м. Київ, вул. Пирогова 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01061, м.Київ, вул. Пирогова .
Автореферат розісланий “__8_”__серпня_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
ВСТУП
Актуальність і доцільність дослідження. Державна національна програма “Освіта: Україна ХХІ століття”, Закон України “Про освіту” покладені в основу пріоритетних напрямків розвитку системи освіти. Складовими цієї системи є гуманізація, демократизація та національна спрямованість освіти. Як зазначено в цих документах, нова українська школа повинна забезпечувати всебічний розвиток людини, як особистості та найвищої цінності суспільства, cприяти виявленню талантів, розумових здібностей, зміцненню фізичного здоров'я дітей. Завдання школи полягає у вихованні громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, використання досягнень науково-технічного прогресу, самостійного і творчого виконання своїх професійних обов'язків.
Перебудова нашого суспільства на принципово нових засадах, переорієнтація економіки України на світовий ринок, потреба в кваліфікованих кадрах вимагають посилення вимог до підвищення ефективності навчально-виховного процесу у закладах освіти, зокрема профільно орієнтованих гімназій та ліцеїв. Учні цих закладів мають бути готові у подальшому своєму навчанні у ВУЗі та інших навчальних закладах до опанування нових досягнень науки з урахуванням світових тенденцій, до праці в умовах постійного оновлення техніки.
Нині в Україні досить поширеними є спеціалізовані ліцеї, гімназії, відбір учнів у профільні класи. Гімназії та ліцеї набирають дедалі більшої популярності, адже ще у школі діти орієнтуються на певну професійну діяльність, слухають відповідні курси, відвідують спецкурси, вивчають допоміжну літературу. У надрах педагогічної науки давно визрівала думка про необхідність таких новацій, і тому випробування у ліцеях та гімназіях вчителями-новаторами інноваційних технологій є вельми актуальним у наш час. Часто в таких закладах учні навчаються за авторськими програмами, орієнтованими на нові форми та методи навчання. Головний напрямок роботи педагогічного колективу в цих закладах – індивідуалізація навчання, виявлення педагогами індивідуальних інтересів учнів, розвиток їхньої певної професійної спрямованості шляхом залучення до глибокого вивчення навчальних програм.
Проблема індивідуальних відмінностей досить широко відображена в психологічній літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВІДМІННОСТЕЙ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ ПРИ КОМПЛЕКТУВАННІ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок