Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> В. К. Кюхельбекер – літературний критик (Ідеї. Жанри. Стиль)

В. К. Кюхельбекер – літературний критик (Ідеї. Жанри. Стиль)

Назва:
В. К. Кюхельбекер – літературний критик (Ідеї. Жанри. Стиль)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
На правах рукопису
Тереховська Олена Володимирівна
УДК: 821. 161. 1. “18”
В. К. Кюхельбекер – літературний критик
(Ідеї. Жанри. Стиль)
10. 01. 02. – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Полякова Людмила Іванівна
доцент кафедри російської філології
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Калашникова Ольга Леонідівна, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, професор кафедри російської та зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Лук’янов Сергій Олександрович, Університет економіки та управління, м. Сімферополь, доцент кафедри гуманітарних дисциплін;
Провідна установа
Запорізький державний унiверситет, кафедра зарубіжної літератури (Мiнiстерство освiти i науки України)
Захист відбудеться “24” грудня 2004 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського
національного університету ім. В. І. Вернадського
(95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського
(95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
Автореферат розісланий “24” листопада 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Лавров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному літературознавстві привертає пильну увагу питання статусу літературної критики, її місця і значення в історико-літературному процесі, її національної своєрідності. Відомо, що літературна критика не лише осмислює й оформлює літературний процес, а й почасти його визначає. З цієї точки зору можна говорити про прогностичну функцію критики. Залишаються справедливими слова В. Г. Бєлінського: “Мистецтво і література йдуть рука в руку з критикою і взаємно впливають одне на одного” Бєлінський В. Г. Повн. зібр. Творів.: В 13 т. – М, 1955. – Т. ІІІ. – С. 287. . Нерідко саме літературна критика живила своїми ідеями і програмами не лише власне художню літературу, а й суспільну свідомість загалом. Не втратили своєї актуальності слова Пушкіна, котрий був переконаний: “Стан критики сам по собі показує ступінь освіченості всієї літератури” Пушкін О. С. Зібр. творів: В 10 т. – М.: Наука, 1964. – Т. VII. – С. 167..
Відомо, що в історії російської літературної критики особливе місце належить так званій “письменницькій критиці”. Оскільки і у ХVІІІ, і в першій чверті ХІХ століття ще не було саме “професійної” критики, митці часто вдавалися не лише до осмислення своєї власної творчості (вірші про вірші), створення своєрідної естетичної декларації у віршованій формі, а й до виступів у ролі літературних критиків. Тому є всі підстави стверджувати, що критична діяльність письменника “є продовженням або іншою формою його діяльності як художника” Маслакова М. П. Письменницька критика – наука чи мистецтво? // Письменники-критики: Матеріали науково- теоретичної конференції „Проблеми письменницької критики“ – Душанбе, 1987. – С. 144-145..
Поширена в першій чверті ХІХ століття “письменницька” критика вплинула і на зміст, і на форму літературно-критичних текстів. Критик, який сам є автором художніх творів, не може не співвідносити свої естетичні переконання з досвідом власної літературно-художньої діяльності.
Не випадково увага дослідників здавна прикута до вивчення історії російської літературної критики, що цілком зрозуміло з огляду на її винятково важливу роль у розвитку російської класичної літератури. Саме 20-30-ті роки ХІХ століття (які традиційно сприймаються як пушкінська епоха) зумовлюють подальший розвиток не лише російської літератури, а й усієї культури загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: В. К. Кюхельбекер – літературний критик (Ідеї. Жанри. Стиль)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок