Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИДІВ РОДУ PLATANUS L. В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В КУЛЬТУРІ

БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИДІВ РОДУ PLATANUS L. В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В КУЛЬТУРІ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИДІВ РОДУ PLATANUS L. В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В КУЛЬТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М. М. ГРИШКА
ГРАБОВИЙ Володимир Миколайович
УДК 635.005 (474)

БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ
ВИДІВ РОДУ PLATANUS L.
В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ
УКРАЇНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
ВИКОРИСТАННЯ В КУЛЬТУРІ
03.00.05 – ботаніка
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі дендрології, паркобудівництва та екології Дендрологічного парку "Софіївка" НАН України
Науковий керівник — доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
КОСЕНКО Іван Семенович,
Дендрологічний парк "Софіївка" НАН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
ГОРДІЄНКО Михайло Іванович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри лісових культур
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник,
ТРОФИМЕНКО Надія Михайлівна
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України,
старший науковий співробітник відділу дендрології та
паркознавства
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, Крим, м. Ялта
Захист дисертації відбудеться "21" листопада 2003 року о 1000 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України.
Автореферат розісланий "21" жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Горєлов О.М.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок інтенсивної урбанізації життя, що характеризується посиленим антропогенним навантаженням на біосферу, зростанням промислового забруднення атмосферного повітря й ускладненням екологічної ситуації взагалі, особливо актуальною стала проблема охорони оточуючого людину середовища. Для її розв’язання великого значення надається інтродукції рослин, яка збагачує біорізноманіття рослинного світу нашої держави й сприяє оздоровленню довкілля. Першочергового значення набуває послаблення негативного антропогенного впливу, поліпшення якості і загального стану зелених насаджень усіх категорій за рахунок деревних інтродуцентів, які найбільшою мірою відповідають сучасним вимогам за можливістю зростання у складних умовах урбогенного і техногенного середовища. До таких рослин поправу можуть бути віднесені види роду Platanus L.
Рід Platanus L. налічує 11 листопадних та вічнозелених видів поширених в Середземномор’ї, Північній Америці, Середній та Малій Азії, а також у Південно-Західній та Центральній Європі. Ці рослини є одними з небагатьох представників орнаментальних листяних дерев, які завдяки чудовій, густій кроні, гарному й своєрідному світлоплямистому забарвленню стовбура і гілок та оригінальним кулястим супліддям вважаються декоративно цінними. Завдяки цінності платанів у декоративному відношенні та високій стійкості проти атмосферних забруднень наразі відбувається процес заміни ними в містах Європи менш стійких порід, таких як каштани, клени, липи, тополі та ін.
У США, Великобританії, країнах Південно-Західної Європи та Середньої Азії платани широко використовують у лісовому господарстві. Деревина платана завжди цінувалася завдяки своїм фізико-механічним властивостям і використовується для виготовлення коштовних меблів та для виконання різноманітних оздоблювальних робіт.
У лісовому господарстві Причорноморського узбережжя платани вирощують переважно в чистих культурах в Сочинському, Геленджинському, Новоросійському та Анапському лісгоспах.
В Правобережному Лісостепу України платани культивують поки що досить обмежено. В значній мірі це пов’язано з недостатньою обізнаністю фахівців з їх видовою та формовою різноманітністю, біологією, екологічними властивостями та методами масового розмноження. Тому всебічне дослідження цих питань та розширення тут культури платанів є безумовно актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИДІВ РОДУ PLATANUS L. В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В КУЛЬТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок