Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОРГОВО-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ І США В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ТОРГОВО-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ І США В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ТОРГОВО-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ І США В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Мединська Тетяна Ігорівна
УДК 339.9 (477+73)
ТОРГОВО-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ І США В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
НОВИЦЬКИЙ Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, заступник директора
з наукової роботи
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ОНИЩЕНКО Володимир Пилипович,
Українська академія зовнішньої торгівлі, завідувач кафедри міжнародного менеджменту
та маркетингу
кандидат економічних наук
ФАРЕНЮК Наталія Вікторівна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науковий співробітник кафедри міжнародних валютно-кредитних відносин
Захист відбудеться 4 жовтня 2007 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 3 вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена необхідністю поглибленого дослідження концептуальних засад торгово-економічного співробітництва України і США в умовах глобалізаційних перетворень, концептуального обґрунтування ефективного механізму оптимізації цього співробітництва, перспектив його переходу з рівня початкової стадії стратегічного партнерства на рівень двосторонньої довгострокової плідної взаємодії, що має важливе значення для розвитку економіки України.
Нагальною, з точки зору поглиблення торгово-економічної взаємодії, вбачається розробка концепції інвестиційної взаємодії України і США. В умовах загострення конкуренції на світових ринках ресурсів, що зумовлені розвитком процесів глобалізації, для України принциповим є визначення пріоритетів економічного співробітництва зі США та формування ефективних механізмів їх реалізації. Передумовою успішного економічного розвитку в Україні є адаптація економічної системи країни до нових реалій сьогодення, зокрема формування та реалізація двостороннього торгово-економічного співробітництва з країною, яка володіє найпотужнішою економікою і є технологічним лідером сьогодення.
Значний внесок у вивчення загальної й регіональної проблематики американської зовнішньої та окремих аспектів економічної політики у радянський період історії, і, особливо, після утворення суверенної української держави, зробили вітчизняні дослідники В.Андрійчук, А. Гальчинський, В.Геєць, А.Дашкевич, Є.Камінський, Б.Канцелярук, І.Коваль, С.Кононенко, Д.Лук’яненко, В.Макуха, А.Мокій, В.Новицький, В.Сіденко та інші; а також зарубіжні вчені З.Бжезинський, П.Д’аньєрі, Р.Зімєнков, Г.Кочетков, В.Кременюк, Г.Мартін, В.Супян, К.Уолтц, Т.Шаклєіна, К.Шуманн та інші.
Зовнішньоекономічні відносини Сполучених Штатів у межах НАФТА стали об’єктом дослідження таких вітчизняних і закордонних авторів, як Д.Бейкон, А.Давидова, С.Джил, Н.Касимова, Б.Флетчер, В.Шило та інших.
Питанням розвитку торговельних відносин між Україною і США присвячені наукові розвідки таких вітчизняних науковців: Т.Буркат, В.Ковалевського, Ю.Козак, Ю.Макогона, О.Михайлика, В.Педоса, К.Ржепішевського, В.Шевчука.
Незважаючи на значну кількість праць як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, які присвячені розкриттю різних аспектів і особливостей інтеграційних процесів у світовому економічному просторі, замало уваги приділено комплексній розробці механізму оптимізації двостороннього торгово-економічного співробітництва України і США, враховуючи місце Сполучених Штатів у світовому господарстві та їх вплив на динаміку проходження процесу економічної глобалізації у світі й одночасно беручи до уваги національну специфіку економіки України та її довгострокові інтереси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОРГОВО-ЕКОНОМІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ І США В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок