Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ / сторінка 8

Назва:
РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В останньому випадку це яскраво відображається в морфології рук і таких показниках дерматогліфіки, як сумарний гребінцевий рахунок (ТRС), що завжди є значно меншим.
Розділ п’ятий “Наукове обгрунтування діагностики координаційних здібностей за методом дерматогліфічних маркерів” висвітлює результати порівняльного експерименту, в якому показано доцільність застосування діагностики розвитку координаційних здібностей учнів за методом дерматогліфічних маркерів.
Результати дослідження дерматогліфіки рук юних спортсменок, які займались в секціях з легкої атлетики (першого і другого року навчання) і мали у наявності комплекс дерматогліфічних маркерів, що характеризував наявність високого рівня розвитку координаційних здібностей, засвідчив, що з усієї добірки підлітків, саме вони показували найкращі показники при тестуванні динамічних параметрів координації рухів, таких як: відтворення заданої величини станового зусилля та у стрибках в довжину з місця на 50% від максимуму. У хлопців – легкоатлетів, що мали аналогічний комплекс дерматогліфічних маркерів, були зафіксовані кращі результати у виконанні вказаних тестових завдань. Також встановлено, що підлітки, комплекс дерматогліфічних маркерів яких складався з показників тотального гребінцевого рахунку, що становив 190 гребневих ліній і більше, показника відстані між трирадіусами ct на правій руці: в дівчат - 53 мм в середньому, у хлопців - 66 мм і менше; на лівій руці – 65 мм і менше та 66 мм і менше (відповідно, для дівчат і для хлопців), при кількості 23 і більше гребневих ліній у хлопців на ділянці шкіри довжиною 1 см радіально пальцевому трирадіусу а, за підсумками виконання завдання з відтворенням 10 секундного проміжку часу та бігу на 60 м з бар’єрами показали кращі результати, ніж всі їх однолітки .
В цілому, за середніми показниками розвитку означеної здібності у всієї вибірки підлітків, крім вправи зі стрибком в довжину з місця, ніяких змін не відбулося, а у стрибках з диференціюванням зусиль в 50% від максимуму в наявності було незначне погіршення результату у хлопців тільки за результатами виконання цієї вправи (з 8,6 0,59 до 8,64 0,6; р<0,05), що дозволяє припустити дієвість описаної методики.
Нами також вивчався взаємозв’язок між комплексом дерматогліфічних маркерів і рівнем розвитку координаційних здібностей дітей, що добиралися в склад команди і займалися в секції з акробатики.
Хлопці, які за комплексом дерматогліфічних маркерів увійшли до складу групи з високим рівнем розвитку координаційних здібностей, за підсумками виконання вправи на рухову пам’ять, до кінця навчального року покращили свої результати і швидше засвоювали вправи з обраного виду спорту. Така ж сама тенденція була зафіксована й у дівчат, середній бал в яких змінився з 4,1330,231 до 4,460,24. У дітей, які за показниками комплексу дерматогліфічних маркерів були віднесені до групи з низькою координацією рухів, ніяких змін в покращенні результату не відбулось. У середньому за добіркою зміни були незначні: на 0,2 покращились показники виконання вправи серед хлопців і на 0,05 серед дівчат.
Для перевірки ефективності методики діагностики координаційних здібностей були проаналізовані результати тестування спортсменів-танцюристів клубу спортивного бального танцю “Миколаїв – Данс” другог і третього року навчання. Порівняння результатів виконання завдання на прояв рухової пам’яті показало,що запам’ятовування нових фігур в танцях і їх відтворення скоріше проходило у танцюристів, які за показниками дерматогліфіки рук були віднесені до групи з високим рівнем розвитку координаційних здібностей(t=3,741; р<0,001), тоді як спортсмени,що за показниками дерматогліфіки рук були віднесені до групи з низьким рівнем координації відтворювали показану фігуру чи її елемент: хлопці – з 4,33; дівчата – 3,69 (р<0,05).
Також за результатами досліджень з’ясовано, що підлітки, які брали участь у педагогічному експерименті і за комплексом дерматогліфічних маркерів були віднесені до групи Б (з високим рівнем координаційних здібностей КГ), Б1 (з високим рівнем координаційних здібностей ЕГ), усі досліджувані вправи засвоювали швидше, ніж інші їх однолітки, і виконували всі рухи більш економічно.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок