Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУХ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ МОНГОЛЬСЬКИХНАРОДІВ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.

РУХ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ МОНГОЛЬСЬКИХНАРОДІВ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.

Назва:
РУХ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ МОНГОЛЬСЬКИХНАРОДІВ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,87 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ІМ. А. КРИМСЬКОГО
ОТРОЩЕНКО Іванна Віталіївна
УДК 94 (517.3–4): 323.1
РУХ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ МОНГОЛЬСЬКИХНАРОДІВ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі Далекого Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України.
Науковий консультант:
доктор історичних наук
Матвєєва Л.В.,
директор Інституту сходознавства
ім. А. Кримського НАН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук,
ст. науковий співробітник
Бубенок О.Б.,
провідний науковий співробітник
Інституту сходознавства
ім. А. Кримського НАН України
доктор історичних наук, доцент
Тортика О.О.,
доцент кафедри історії України та музеєзнавства
Харківської державної академії культури
доктор філософських наук
Павленко Ю.В.,
головний науковий співробітник
Інституту світової економіки
та міжнародних відносин НАН України
Захист відбудеться “5” березня 2008 року о 1400 на засіданні спеціа­лізованої вченої ради Д. .174.01 при Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “4” лютого 2008 р.
Вчений секретарспеціалізованої вченої ради Василюк О.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У ХХ ст. українці та монголи боролися за незалежність і будували свою державність, долаючи опір потужніших сусідів. Схожих рис надає й той факт, що українці на початку ХХ ст. також були розділеною нацією і в ході національно-визвольного руху, зокрема, намагалися відновити етнічну цілісність. Аналіз специфіки руху, що ставить на меті консолідацію розділеного етносу, залишається актуальним, оскільки такі прецеденти є однією з реалій світового сьогодення. З викликами з боку окремої нації може зіштовхнутися більшість держав і на сучасному етапі. На прикладі монгольських народів можна засвідчити відродження таких ідей через сорок років після їхнього зовнішнього придушення.
Звернення до історії монгольських народів та тувинців обґрунтовано також тим фактом, що представники цих народів присутні в етнічному складі населення України. Зокрема, бурятська діаспора в Україні знайшла своє місце в економічній, культурній, релігійній, науковій і навіть політичній (Ю.І. Єхануров) сферах життя українського суспільства. Монгольські народи представлені в нашій країні також і пам’ятками своєї духовної культури. Низка українських музеїв (зокрема, Києва, Сум, Луганська, Одеси, Львова), а також приватних колекціонерів, мають в своїх зібраннях предмети буддійського культу монгольського, бурятського, калмицького походження. Отже, спільна духовна спадщина є ще одним аргументом на користь плідної спів­праці між нашими народами.
Тривалий час про рух за об’єднання монгольських народів можна було згадувати лише у негативному плані. Навіть і потому розвиток монгольських визвольних змагань не здобув, на думку автора, об’єктивної оцінки, оскільки цей рух щільно пов’язаний з проблемою цілісності Китаю та Росії – відповідно критично сприймається більшістю тамтешніх дослідників. Однобічний підхід робить неможливим об’єктивне висвітлення ролі об’єднавчого руху в історії монгольських народів. Представлена дисертація є одним із кроків у цьому напрямку і як цілісне дослідження проблеми не має аналогів в українському сходознавстві. Все зазначене вище зумовлює актуальність обраної теми, її практичний інтерес для української науки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження відповідає плановій темі Інституту сходознавства ім. А. Крим­ського НАН України (“Суспільно-політичні та економічні процеси в країнах Сходу та їхній вплив на розвиток українського суспільства”, державний реєстраційний номер 0103U006523), знаходиться у руслі актуальних напрямків досліджень Інституту у далекосхідному регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: РУХ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ МОНГОЛЬСЬКИХНАРОДІВ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок