Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСТУПНІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ В СИСТЕМІ “ВПУ – ВИЩІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ”

НАСТУПНІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ В СИСТЕМІ “ВПУ – ВИЩІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ”

Назва:
НАСТУПНІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ В СИСТЕМІ “ВПУ – ВИЩІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛИТВИН Андрій Вікторович
УДК 378.60/69
НАСТУПНІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ
МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ В СИСТЕМІ
“ВПУ – ВИЩІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ”
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Барна Марія Михайлівна, Львівський обласний Інститут післядипломної педагогічної освіти, директор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, дійсний член АПН України Зіньковський
Юрій Францевич, Національний технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, завідувач кафедри радіоконструювання;
кандидат педагогічних наук, доцент, член-кореспондент АПН України
Щербак Ольга Іванівна, Київський професійно-педагогічний коледж
імені Антона Макаренка, директор.
Провідна установа:
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії та методики трудового і професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 10 квітня 2002 р. о 15 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 9 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Об’єктивною потребою і водночас невід’ємною складовою державної політики в галузі освіти на початку ХХI століття стає створення необхідних умов для реалізації ступеневої професійної освіти, яка забезпечуватиме поєднання високої фахової підготовки особистості з ґрунтовною базою загальноосвітніх знань, сприятиме досягненню цілісності навчання протягом усього життя людини.
Упровадження ступеневої освіти вимагає від педагогічних колективів узгодженості у вивченні навчального матеріалу, систематичності та послідовності в змісті, формах організації та методах навчання, що є важливою складовою педагогічних умов забезпечення цілісності процесу і результатів навчання. Особливої уваги вимагає вивчення спеціальних дисциплін, подолання розриву, що існує між навчальними закладами різних рівнів акредитації в організації професійної підготовки. Виникає потреба в науково обґрунтованих засобах забезпечення узгодженості професійної підготовки у вищих професійних училищах (ВПУ) і вищих закладах освіти (ВЗО), зокрема машинобудівного профілю.
Об’єктивні тенденції розвитку сучасного суспільства, ринкової економіки до загальної професіоналізації всіх прошарків населення вимагають подолання суперечностей між наявними змістом і якістю професійного навчання на різних рівнях підготовки фахівців для машинобудування та високими технологічними вимогами сучасного виробництва; зростанням обсягу й ускладненням знань і неможливістю їх ефективного засвоєння в межах чинної системи професійної підготовки; дискретним характером вивчення навчального матеріалу та необхідністю створення цілісної системи фахових і наукових знань; потребою налагодження взаємозв’язків загальноосвітніх, загальнотехнічних, спеціальних дисциплін і збереженням структури та логіки кожної з них. Подолання цих суперечностей можливе за умови оновлення змісту освіти, що є основою стратегічних завдань, визначених Державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) і проектом Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті.
Реалізація законів України “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу професійну освіту)”, “Положення про ступеневу професійно-технічну освіту”, Концепції професійної освіти України передбачає впровадження новітніх технологій, пошук системотвір-ного чинника, який забезпечив би цілісність усіх рівнів фахової підготовки і трудової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАСТУПНІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ МАШИНОБУДІВНОГО ПРОФІЛЮ В СИСТЕМІ “ВПУ – ВИЩІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок