Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДУ СКІНЧЕННИХ РІЗНИЦЬ ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК

РОЗВИТОК МЕТОДУ СКІНЧЕННИХ РІЗНИЦЬ ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДУ СКІНЧЕННИХ РІЗНИЦЬ ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Морозов Геннадій Володимирович
УДК 624.074: 624.953: 519.63
РОЗВИТОК МЕТОДУ СКІНЧЕННИХ РІЗНИЦЬ
ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК
Спеціальність 05.23.17 – Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури на кафедрі опору матеріалів, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент Красовський Василь Леонідович, доцент кафедри опору матеріалів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Гавриленко Георгій Дмитрович, головний науковий співробітник Інституту механіки імені С.П.Тимошенка НАН Украіни;
кандидат технічних наук, доцент Скалозуб Владислав Васильович, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту.
Провідна організація:
Дніпропетровський державний університет, кафедра обчислювальної механіки та міцності конструкцій, Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться " 8 " червня 2000 р. о 15.00
на засіданні спеціалізованної вченої ради Д08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий 3 травня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Яценко Є.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність уточнення розрахунку елементів конструкцій та споруд як на етапі проектування, так і на етапі аналізу реального напружено-деформованого стану (НДС) при їх експлуатації, сьогодні не викликає сумнівів. Особлива увага при цьому приділяється розрахунку складних відповідальних об'єктів, руйнування яких, поряд з великими матеріальними збитками, може призвести або до людських жертв, або до екологічної катастрофи. До таких об'єктів можна віднести великогабаритні циліндричні вертикальні резервуари для зберігання нафти і нафтопродуктів, НДС яких залежить від багатьох не тільки конструктивних і технологічних особливостей, але й від експлуатаційних факторів. НДС резервуарів в повному обсязі до сьогодні ще не вивчений. Так, невирішеними залишаються питання впливу на міцність і жорсткість резервуарів осідання їх основи, недостатньо досліджений вплив корозійного зносу на НДС корпусу, початкових геометричних недосконалостей (різнотовщинніть стінки, відхилення форми серединної поверхні від кругового циліндру) і т.д. Для розробки ефективної методики врахування цих факторів актуальним постає питання про розв'язання та детальне дослідження деяких нових задач будівельної механіки тонкостінних конструкцій і, зокрема, задач про НДС циліндричних оболонок при кінематичному самоврівноваженому навантаженні криволінійних країв, про вплив на їх міцність різнотовщинності та початкових недосконалостей.
Світова практика проектування та розрахунку відповідальних споруд показує, що найбільш ефективно задачі міцносної надійності таких об'єктів можуть бути розв'язані в рамках спеціалізованих програмних комплексів, орієнтованих на сучасні ЕОМ. Основним методом, на якому базуються ці комплекси, є, як правило, метод скінченних елементів (МСЕ). В той же час, для широкого кола задач будівельної механіки більш адекватним виглядає метод скінченних різниць (МСР). Однак, провідне положення МСЕ в розрахунковій практиці останніх двох десятирічь призвело до зниження інтенсивності використання МСР, що суттєво уповільнило його розвиток. Так, сталося, що сьогодні МСР не задовольняє вимогам, що пред'являються сучасною розрахунково-обчислювальною практикою. У зв'язку з цим стає актуальним подальший развиток МСР в напрямках як підвищення точності розрахунку, так і прийнятності його до використання в спеціалізованих розрахунково-обчислювальних комплексах, призначених для розв'язання задач будівельної механіки тонкостінних конструкцій, зокрема задач, пов'язаних з розрахунком резервуарів для зберігання нафти та нафтопродуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДУ СКІНЧЕННИХ РІЗНИЦЬ ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок