Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

ОЦІНКА І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ОЦІНКА І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 334.716
КОПЧАК Юрій Степанович
ОЦІНКА І ПРОГНОЗУВАННЯ
НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України (м. Івано-Франківськ)
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський національний університет ім. Василя
Стефаника Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Данилюк Микола Олексійович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки підприємства
кандидат економічних наук, доцент
Лук’янова Валентина Вячеславівна,
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економіки
 
Провідна установа Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
економіки підприємств
Захист відбудеться 26 травня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Камянецька, 110.
Автореферат розісланий 25 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність економічної політики держави, значною мірою полягає у забезпеченні фінансової стійкості як економіки в цілому, так і окремих її секторів і підприємств. Для досягнення цієї мети в багатьох країнах світу існує інститут банкрутства. Гостро проблема банкрутства постала і в господарській діяльності вітчизняних підприємств, які функціонують в умовах нестабільної економіки. Окремі аспекти цієї багатогранної проблеми знайшли своє відображення в вітчизняному законодавстві, проте існує також необхідність посилення державного регулювання в даній сфері з огляду на необхідність виявлення та збереження потенційно життєздатних підприємств.
Невирішеними є також багато теоретичних питань інституту банкрутства. Зокрема, терміни “банкрутство”, “неспроможність” і “неплатоспроможність” більшість вчених визначає як рівноцінні. Разом з тим застосування критеріїв оцінки неплатоспроможності підприємств, запозичених із зарубіжної практики без врахування специфіки економіки України, є малоефективними.
Тому при розробці стратегій розвитку підприємств необхідно враховувати економічний зміст банкрутства, який полягає у ефективному використанні обмежених ресурсів підприємств в умовах глибокої соціально-економічної кризи.
Значний внесок в дослідження проблеми оцінки і прогнозування неплатоспроможності підприємств внесли українські та зарубіжні вчені, зокрема: Альтман Е., Благун І.С., Бланк І.А., Войнаренко М.П., Данилюк М.О., Забродський В.А., Кизим М.О., Клебанова Т.С., Кивачук В.С., Ковальов А.П., Лук’янова В.В., Орлов О.О., Пономаренко В.С., Терещенко О.О. і ін. Проте багато аспектів даних досліджень залишились ще не розв’язаними. Тому тема даної дисертаційної роботи, в якій розглядається науково-практична задача оцінки і прогнозування неплатоспроможності підприємства є актуальною.
Доцільність для науки і практики України даного дослідження полягає в тому, що воно розвиває наукові знання в даній області і забезпечує підвищення обґрунтованості ухвалення управлінських рішень з визначення неплатоспроможності підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОЦІНКА І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок