Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДОХРИСТИЯНСЬКІЙ МІФОЛОГІЇ

ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДОХРИСТИЯНСЬКІЙ МІФОЛОГІЇ

Назва:
ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДОХРИСТИЯНСЬКІЙ МІФОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА
МОН УКРАЇНИ


ЛИТОВЧЕНКО ВІКТОР ПЕТРОВИЧ
УДК 141.4 : 291.3 : 398.1 (477)
ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ
ДОХРИСТИЯНСЬКІЙ МІФОЛОГІЇ
Спеціальність: 09.00.12 – українознавство (філософські науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології та соціології Національного аграрного університету
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Ятченко Володимир Феодосійович
Національний аграрний університет, професор
кафедри політології та соціології, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Огородник Іван Васильович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, професор кафедри української
філософії та культури, м. Київ
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук’янович
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри філософії, м. Київ
Захист відбудеться 17.04.2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.126.01 у Науково-дослідному інституті українознавства Міністерства освіти і науки України за адресою:
01135, м. Київ, вул. Ісаакяна, 18, ауд. 404.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України за адресою:
01135, м. Київ, вул. Ісаакяна, 18.
Автореферат розісланий 14.03.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.О. Ворончук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вивчення глибинних основ життя та творчості українського народу виступає важливим елементом в системі українознавчих досліджень вчених різних країн. Активізація культуротворчого процесу в Україні й загалом у світі, стратегія відродження національної культури диктує необхідність нагального розв’язання комплексу завдань, які стосуються творення, збереження, поширення та засвоєння духовних надбань нації. Звернення до ідеалів в умовах розвитку української державності дозволяє залучити могутній потенціал, закладений в українській традиційній духовній культурі та вітчизняній філософії до вирішення сучасних політичних, економічних та соціальних проблем. Українська дохристиянська міфологія, продукуючи власні ідеали, виокремлює оригінальний та неповторний історичний та духовний досвід, здатний до практичних напрацювань у сфері суспільних відносин, гармонійного співжиття з природним та соціальним світом. Ці ідеали інтегрують як загальносвітові міфологічні тенденції, так і уособлюють власні національні особливості українського етносу, якими українська дохристиянська міфологія вирізняється з-поміж міфологічних конструкцій інших народів. Активне дослідження ідеалів міфологічної доби є працею, яка покликана як поглибити теоретичні основи духовності українського народу, так і сприяти ствердженню належного йому місця в світовому культурному просторі.
Феномен ідеалу заслуговує на увагу ще й через те, що пронизує все суспільне буття нації в матеріальних і духовних вимірах. В контексті нинішнього інтересу до давніх релігійних вірувань українського народу та історії, ідеали, які культивували наші предки, могли б стати одним із чинників зміцнення національної самосвідомості. Ясне усвідомлення національних ідеалів - дороговказ для оздоровчих тенденцій суспільства, важливий елемент культурної ідентичності, морального вдосконалення, етнічного самовираження.
Ідеали як суттєва складова культурного універсуму завжди відігравали важливу роль в особистісному і суспільному житті. Прагнення осягнути сутність національно-культурної традиції на сучасному рівні без урахування всього розмаїття кращих зразків культури видається не надто перспективним. І якщо ми сприяємо відродженню, піднесенню духовності народу України, то повинні залучати й використовувати те цінне, що було набуте ним у минулому. Ідеали національно-культурних традицій дають можливість розглянути більш ширший спектр проблем духовного характеру, наблизитися до адекватного розуміння смислу й буття людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ІДЕАЛУ В УКРАЇНСЬКІЙ ДОХРИСТИЯНСЬКІЙ МІФОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок