Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕЙХОЄВА КИСЛОТА СТАФІЛОКОКА ТА ЇЇ ІМУНОБІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ

ТЕЙХОЄВА КИСЛОТА СТАФІЛОКОКА ТА ЇЇ ІМУНОБІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ

Назва:
ТЕЙХОЄВА КИСЛОТА СТАФІЛОКОКА ТА ЇЇ ІМУНОБІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Сенчило Наталія Василівна
УДК 579.861.2 – 8.097+616. 981.25-07
ТЕЙХОЄВА КИСЛОТА СТАФІЛОКОКА ТА ЇЇ ІМУНОБІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ
03.00.09. - імунологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології та загальної імунології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Позур Володимир Костянтинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
мікробіології та загальної імунології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший
науковий співробітник, Гавриленко
Тетяна Іллівна, Інститут кардіології
імені М.Д. Стражеска АМН України,
керівник відділу імунології.
доктор біологічних наук, старший
науковий співробітник, Мінченко
Жанна Миколаївна, Науковий центр
радіаційної медицини АМН України
завідуюча лабораторією імуногенетики
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. О.О Богомольця МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться „20” квітня 2004 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03127, Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 12, ауд.. 434
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „19” березня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Молчанець О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інфекційні захворювання людини та тварин стафілококової етіології належать до одних із найбільш поширених та небезпечних [Bone, 1999. Захворювання, викликані Staphylococcus аureus, мають високий ступінь летальності та різноманітні прояви у вигляді сепсисів, пневмоній, гнійних захворювань шкіри. Успішність лікування вказаних захворювань багато в чому залежить від своєчасної діагностики. На жаль, запропоновані раніше методи діагностики стафілококового сепсису недостатньо надійні внаслідок відносно низької чутливості і специфічності. Тому розробка методів ранньої і надійної діагностики стафілококової інфекції дуже актуальна на сьогодні.
Новітні дослідження імунобіологічних властивостей антигенів клітинної стінки стафілокока (пептидоглікан, білок А, тейхоєва кислота) показали, що макромолекулярна організація клітинної стінки, представників роду Staphylococcus біосинтез і структура її полімерів більш складні, ніж це уявляли раніше Наумова, Шашков, 1997.
Тейхоєві кислоти (ТК) належать до основних компонентів клітинної стінки (складають 10-60% її маси) грампозитивних бактерій, зокрема стафілококів, і мають різноманітну структуру. У зв'язку з потребами ветеринарної та медичної практики особливу увагу привертає вплив цих сполук на клітини, тканини та імунну систему теплокровних тварин і людини.
Хоча відомо, що тейхоєві кислоти відіграють важливу роль у патогенезі перебігу ряду інфекційних захворювань, їх вплив на різні ланки імунної системи вивчено дуже фрагментарно. Зокрема, остаточно не з`ясовано, яким чином ці кислоти пов’язані з регуляцією протипухлинної активності природних кілерних клітин. Детальне вивчення закономірностей імунної відповіді на тейхоєві кислоти, впливу останніх на неспецифічні фактори резистентності, з`ясування ролі спадковості при формуванні подібних реакцій необхідні для розробки методів спрямованої регуляції імунної відповіді при стафілококових інфекціях.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у межах науково-дослідної теми кафедри мікробіології та загальної імунології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за програмою “Здоров`я людини”: “Модуляція та корекція імунної системи та імунного гомеостазу біологічними та хімічними факторами”, (номер державної реєстрації 0197U003569).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕЙХОЄВА КИСЛОТА СТАФІЛОКОКА ТА ЇЇ ІМУНОБІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок