Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект)

Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект)

Назва:
Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,31 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національний інститут проблем міжнародної безпеки ради національної безпеки та оборони україни
ХРАБАН Ігор Анатолійович
УДК 329.733 (477)
Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації
національних інтересів України (воєнно-політичний аспект)
Спеціальність 21.01.01 – основи національної безпеки держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Об’єднаному інституті при Національній академії оборони України.
Науковий консультант: | доктор політичних наук, професор
ПЕРЕПЕЛИЦЯ Григорій Миколайович,
Дипломатична академія МЗС України,
директор Інституту зовнішньої політики
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, старший науковий співробітник
ЛИТВИНЕНКО Олександр Валерійович,
Служба безпеки України, заступник начальника департаменту
доктор політичних наук, професор
КАРМАЗІНА Марія Степанівна,
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса НАН України, головний співробітник
доктор філософських наук, доцент
МАНДРАГЕЛЯ Володимир Андрійович,
Інститут міжнародних відносин Київського міжнародного університету, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Захист відбудеться “ ___ ” __________ 2008 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.718.02 при Національному інституті проблем міжнародної безпеки за адресою: Київ – 01133, вул. Кутузова 18/7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки
Автореферат розісланий “ ___ “ лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.філос.н., доц. ШЕВЧЕНКО О.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена необхідністю системного дослідження сутності, змісту, умов та особливостей створення у постбіполярному світі нової системи безпеки європейського континенту, пошуку історичних витоків та джерел її формування, визначення її основних елементів, структурних зв’язків між ними, що дає можливість дослідити вплив розвитку системотворних процесів на гарантування національної безпеки України.
Усвідомлюючи свої геополітичні реалії та розуміючи, що сьогодні жодна країна світу не може забезпечити свою безпеку тільки власними силами, Україна, яка належить до групи “неінтегрованих країн”, офіційно на міжнародному та державному рівні проголосила, що її зовнішньополітичним пріоритетом є інтеграція до європейської та євроатлантичної систем безпеки. Активна миротворча діяльність, динаміка співробітництва з державами учасницями міжнародних організацій Європи у військовій та військово-технічній сферах, результативна участь у здійсненні контролю над озброєнням та роззброєння й інші воєнно-політичні заходи – все це свідчить про те що, Україна має реальну можливість реалізувати плани щодо входження в майбутньому до європейської та євроатлантичної систем міжнародної безпеки на правах рівноправного елемента. Наслідки глибокої економічної кризи останніх років значно ускладнюють шлях України до цієї мети. Тому здійснення накреслених планів потребує всебічного наукового дослідження даної проблеми, теоретичного обґрунтування засобів та методів її вирішення, виявлення напрямів співробітництва та досягнення рівня справжніх партнерських відносин нашої держави з усіма можливими підсистемами майбутньої загальноєвропейської системи безпеки.
Дослідження мало за мету зосередитися лише на одній зі сфер європейської безпеки: воєнно-політичній. Такий вибір продиктовано тим, що, на нашу думку, саме ця галузь найбільше сприяє прискоренню залучення України до європейських інтеграційних процесів.
Дисертаційне дослідження спирається на наукові розробки проблематичних питань забезпечення національної та міжнародної безпеки широкого кола вітчизняних дослідників: О.Бодрука, В.Бруза, О.Власюка, А.Гальчинського, О.Гончаренка, В.Дергачова, О.Їжака, Є.Камінського, М.Кармазіної, Б.Косевцова, Е.Лисицина, О.Литвиненка, В.Мадіссона, О.Маначинського, В.Мандрагелі, Б.Парахонського, Г.Перепелиці, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок