Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИРОБНИЧИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИРОБНИЧИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

Назва:
МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИРОБНИЧИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство економіки України
Українська академія зовнішньої торгівлі
Сілецька Олена Едуардівна
УДК 339.138:338.4
МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ
ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ВИРОБНИЧИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Спеціальність: 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Онищенко Володимир Пилипович,
Українська академія зовнішньої торгівлі,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
та маркетингу.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Старостіна Алла Олексіївна, Національний технічний університет,
завідувач кафедри промислового маркетингу;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Мізрухіна Анастасія Самійлівна, Київський Гуманітарний інститут, завідувач кафедри маркетингу.
Провідна установа:
Київський національний економічний університет, кафедра маркетингу.
Захист відбудеться 26 грудня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізова-ної вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України за адресою: 10042, м. Київ – 42, вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 10042, м. Київ – 42, вул. Чигоріна, 57а.
Автореферат розіслано 25 листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Стукач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В міру розвитку ринкових відносин збільшується потреба господарюючих суб’єктів у достовірній і адекватній інформації стосовно процесів, які відбуваються на окремих ринках. Це обумовлюється тим, що для зайняття підприємством конкурентоспроможної позиції на ринку, утримання чи розширення сегменту ринку надзвичайно важливим в сучасних економічних умовах стає механізм комплексного рішення проблеми адекватності його функціонування умовам та вимогам маркетингового середовища, аналіз та прогнозування якого є прерогативою маркетингових досліджень.
В даний час можна говорити про неповне використання вітчизняними суб’єктами підприємницької діяльності різноманітних методів та організаційних форм маркетингових досліджень. Таке становище обумов-люється низкою причин, серед яких – важкий фінансовий стан переважної більшості підприємств. Це спричиняє надто низький рівень фінансування власних підрозділів підприємств, що мають проводити дослідження, а також стримує розвиток незалежних дослідницьких структур, які мають надавати підприємцям послуги з маркетингових досліджень.
В результаті цього підприємства недостатньо володіють інформацією про реальний стан ринку, можливі тенденції його розвитку, характер і структуру попиту на той чи інший продукт, що значно загострює проблеми збуту товарів національного виробника, посилює і без того великі підприємницькі ризики. Без об’єктивних комплексних результатів маркетингових досліджень підприємство не може чітко сформувати власні орієнтири виходу з кризової ситуації, перспективи розвитку, розробити ефективні маркетингові стратегії, адаптовані до потреб вітчизняного споживача.
Слід відзначити, що, якщо методичний апарат маркетингових досліджень того чи іншого аспекту ринкової ситуації досить добре розвинутий, то стосовно методичного забезпечення організації їх проведення, і особливо впровадження результатів, існують ще невирішені проблеми. Це обумовлено не тільки недостатньою практикою, але й неспроможністю підприємств чітко сформулювати цілі свого функціонування на ринку, визначити проблеми, з якими вони можуть стикатися у майбутньому, та визначити основні напрями їх рішення. На думку автора, до основних проблем, які необхідно вирішити в контексті організації та впровадження результатів маркетингових досліджень на підприємстві, слід віднести: 1) методичне забезпечення механізму визначення підприємством свого місця на ринку та формулювання реальних, ресурсозабезпечених цілей розвитку; 2) адаптування змісту, структури та організації маркетингових досліджень підприємства до трансформаційних процесів, що відбуваються у національній економіці; 3) розробка та доведення до підприємств науково обґрунтованих методичних рекомендацій щодо організації маркетингових досліджень за галузевим спрямуванням та формами власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИРОБНИЧИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок