Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

Назва:
ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,69 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”
МІГУС Ірина Петрівна
УДК 336.763
ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фінансів Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент,
старший науковий співробітник
Худолій Любов Михайлівна
Європейський університет фінансів,
інформаційних систем, менеджменту і бізнесу,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти – доктор економічних наук
Денисенко Микола Павлович,
Київський національний університет
технологій та дизайну,
професор кафедри економіки, обліку та аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Демківський Анатолій Васильович
Академія муніципального управління,
професор кафедри фінансів
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, м. Київ,
кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту
Захист відбудеться “12” травня 2004 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий “8” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жук Н.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Фондовий ринок для багатьох країн світу служить одним із потужних факторів розвитку економіки та її стабільності. В Україні, як і в інших країнах з ринковою економікою, оборот цінних паперів має стати важливою сферою, без якої даремно сподіватись на ефективне функціонування складного механізму ринкової економіки. Проте за певних умов операції з цінними паперами на цьому ринку можуть стати руйнівним фактором, що призводить до виникнення фінансових криз.
Протягом 90-х років двадцятого століття економіка України пережила тяжку економічну кризу, яка призвела до порушення економічних відносин між партнерами, спаду виробництва, не сприяла розвитку фондового ринку та спричинила згортання вексельного обігу. Вона спромоглася дискредитувати сторіччями апробовані інструменти фондового ринку. Тож у країні склалися незадовільні умови застосування фінансових інструментів, проте серйозної альтернативи їм немає, а відтак, позбавляти економіку цих інструментів на довгий час немає сенсу. Доцільніше було б адаптувати вже існуючі у світовій практиці фінансові інструменти до наших умов господарювання, зробити їх використання більш ефективним та розширити їх обіг.
Вексель, як один із фінансових інструментів, за своєю економічною природою є досить унікальним цінним папером. Так, з одного боку, він є короткостроковим борговим зобов’язанням, що опосередковує кредитні відносини, використовується в грошових розрахунках і, тим самим, виконує функцію засобу платежу. Розширення вексельного обігу створює альтернативу банківському кредитуванню, що в умовах дефіциту обігових коштів у підприємницьких структурах, може впливати на зниження банківських ставок. З іншого ж боку, вексель може бути використаний як додаткове джерело коштів для інвестування капіталу, передбачає фіксований характер платежу, і як переказаний може багаторазово обертатись на вторинному ринку.
Правильно організований вексельний обіг дозволяє гарантувати повноту і своєчасність оплати зобов’язань, встановлює правову взаємозалежність покупця і продавця продукції (товарів, робіт, послуг) та передбачає їх взаємоконтроль, а також цивілізоване вирішення спорів в разі невиконання зобов’язань. Застосування векселя також дозволяє залучати до розрахунків, не лише осіб, пов’язаних з операціями купівлі-продажу продукції, а й інших, в тому числі й фінансових посередників, що, в свою чергу, прискорює сам процес вексельних розрахунків, підвищує ступінь взаємовідповідальності за здійснення угод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок