Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУДОВА І ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛЕЙ У МІКРОСКОПІЧНІЙ ТЕОРІЇ МЕТАЛІВ

ПОБУДОВА І ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛЕЙ У МІКРОСКОПІЧНІЙ ТЕОРІЇ МЕТАЛІВ

Назва:
ПОБУДОВА І ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛЕЙ У МІКРОСКОПІЧНІЙ ТЕОРІЇ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,37 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Коваль Созонт Павлович
УДК 537.311.31.538.9
ПОБУДОВА І ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛЕЙ
У МІКРОСКОПІЧНІЙ ТЕОРІЇ МЕТАЛІВ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЧЕРНІВЦІ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі астрофізики Львівського національного університету
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврух Маркіян Васильович,
завідувач кафедри астрофізики Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Швець Валерій Тимофійович,
проректор Одеської державної академії холоду;
завідувач кафедри вищої математики;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Маханець Олександр Михайлович,
старший науковий співробітник кафедри теоретичної фізики
Провідна установа: |
Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова
НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “24 грудня 2004 р. о 17 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.76.051.01 при Чернівецькому національному
університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці,
вул. Коцюбинського, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “23” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Курганецький М. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Співіснування і взаємодія двох підсистем електронів (локалізованих на ядрах і колективізованих) складає характерну особливість металів, яка визначає багатогранність їх властивостей. Звідси випливають і дві головні задачі теорії металів – послідовне врахування багаточастинкових кореляцій у підсистемі колективізованих електронів та електронної структури йонів. Наближене розв'язання цих задач ґрунтується на концепції локального поля в теорії електронної рідини та методу псевдопотенціялу в рамках феноменологічного підходу. Хоча розрахунки характеристик металів в рамках цього підходу успішно продовжуються, з евристичної точки зору його слід розцінювати як пройдений етап у розвитку теорії металів. Коректний опис взаємного впливу двох підсистем електронів та міжелектронних кореляцій у металах належать до числа проблем, що потребують вирішення на сучасному рівні, в рамках мікроскопічної багатоелектронної теорії.
Дисертаційна робота присвячена розробці фундаментальних моделей теорії металів – електрон-йонної моделі, йонної моделі металу, моделі електронної рідини – в рамках мікроскопічного підходу, а її основний напрямок – розвиток методів врахування багаточастинкових взаємодій і багатоелектронних кореляцій – збігається з однією із головних тенденцій у розвитку сучасної теорії металів, як і теорії систем багатьох взаємодіючих частинок взагалі. Вперше у рамках базисного багатоелектронного підходу побудовано електрон-йонну модель металічних систем з нелокальними багаточастинковими взаємодіями, яка враховує комплекс факторів, що визначають взаємний вплив двох підсистем електронів металу (ортогоналізаційні, гібридизаційні, обмінні та кореляційні ефекти). Розроблено коректну схему переходу від електрон-йонної моделі з нелокальними багаточастинковими взаємодіями до йонної моделі металічних систем з ефективними багаточастинковими взаємодіями; досліджено механізми формування цих взаємодій та практичні аспекти їх розрахунку. Запропоновано і розроблено новий спосіб врахування короткосяжних кореляцій у моделі електронної рідини як альтернативу до методів звичайної теорії збурень, зокрема, досліджено поправку на локальне поле моделі в рамках цього підходу. Таким чином у дисертаційній роботі одержано нове вирішення проблеми врахування багаточастинкових взаємодій і багатоелектронних кореляцій у металічних системах, що визначає її актуальність, евристичну та практичну цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОБУДОВА І ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛЕЙ У МІКРОСКОПІЧНІЙ ТЕОРІЇ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок