Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вибір та обґрунтування параметрів сумішоутворення та згоряння в швидкохідному дизелі, який працює на альтернативному паливі

Вибір та обґрунтування параметрів сумішоутворення та згоряння в швидкохідному дизелі, який працює на альтернативному паливі

Назва:
Вибір та обґрунтування параметрів сумішоутворення та згоряння в швидкохідному дизелі, який працює на альтернативному паливі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,83 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Ліньков Олег Юрійович
УДК 621.436:662.756.3
Вибір та обґрунтування параметрів сумішоутворення та згоряння в швидкохідному дизелі, який працює на альтернативному паливі
Спеціальність 05.05.03 – теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Двигуни внутрішнього згоряння” Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Марченко Андрій Петрович, Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри двигунів внутрішнього згоряння.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кудряш Анатолій Петрович, Інститут проблем машинобудування, м. Харків, старший науковий співробітник;
кандидат технічних наук, доцент
Лісовал Анатолій Анатолійович, Національний транспортний університет, м. Київ, доцент кафедри „Двигуни і теплотехніка”.
Провідна установа: Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, кафедра системотехніки і діагностики транспортних машин, м. Харків.
Захист відбудеться „ 22 ” квітня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий „ 20 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пильов В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) розповсюджені і практично безальтернативні в багатьох галузях людської діяльності. Велика частина нафтових ресурсів, які споживає людство, приходиться саме для забезпечення роботи ДВЗ. У зв'язку з обмеженістю розвіданих запасів нафти і постійним зростанням екологічних проблем високу значущість мають роботи, що пов’язані із зменшенням витрат нафтових палив, а також використанням альтернативних джерел енергії. Відносно ДВЗ найбільш перспективними альтернативними паливами можна вважати палива, які одержують з поновлюваних джерел. Усі вони, тією чи іншою мірою, відрізняються за своїми фізико-хімічними властивостями від широко застосовуваних нафтових палив. Водночас надійність, економічність і токсичність ДВЗ значно залежать від таких основних процесів як сумішоутворення і згоряння. Раціональна організація цих процесів при застосуванні альтернативних палив неможлива без врахування властивостей цих палив. Забезпечити врахування основних особливостей цих палив ще на стадії розробки двигуна можна лише за допомогою математичного моделювання. Застосування коректних розрахункових методів дослідження з використанням ЕОМ дозволяє значно скоротити витрати і час на проведення досліджень.
Питанню розробки математичних моделей опису процесів сумішоутворення і згоряння присвячені роботи І.І. Вібе, М.Ф. Разлейцева, Н.Х. Дяченко, Г. Вошні, А.Н. Воінова, А.І. Толстова, О.І. Філіпковського і багатьох інших вчених. Моделі, що запропоновані, дозволяють з тією чи іншою точністю проводити розрахункові дослідження для різних типів двигунів, але жодна з них не створювалась для дослідження робочого процесу двигуна, який працює на альтернативному паливі. Як показав аналіз, застосування альтернативних палив приводить до зміни показників роботи двигуна, тому дослідження сумішоутворення і згоряння, розробка математичних моделей опису цих процесів є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Робота виконана відповідно до договору Харківської обласної державної адміністрації з Харківським державним політехнічним університетом, підприємствами і фірмами регіону про впровадження досягнень науково-технічного прогресу на період 2000-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Вибір та обґрунтування параметрів сумішоутворення та згоряння в швидкохідному дизелі, який працює на альтернативному паливі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок