Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив препарату Ербісол на функціональну активність імунокомпетентних клітин

Вплив препарату Ербісол на функціональну активність імунокомпетентних клітин

Назва:
Вплив препарату Ербісол на функціональну активність імунокомпетентних клітин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНЙЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Фесенкова Валентина Йосипівна
УДК 615.36:616-006-08
Вплив препарату Ербісол на функціональну активність імунокомпетентних клітин
03.00.09 - імунологія (біологічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті урології АМН України, Міжвідомчому республіканському науково-дослідному центрі клінічної імунології.
Науковий керівник: доктор медичних наук Дріянська Вікторія Євгенівна, Інститут нефрології АМН України, заступник директора з наукової роботи, завідуюча лабораторією імунології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Бичкова Ніна Григорівна, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, головний науковий співробітник відділу експериментальної та клінічної імунології НДЛЦ;
доктор медичних наук, професор Чумак Анатолій Андрійович, Науковий центр радіаційної медицини АМН України, відділ клінічної імунології, завідувач лабораторією молекулярної біології.
Провідна установа: Інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України, Київ
Захист дисертації відбудеться 29.01.2004 року о 16-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, МОЗ України (01023, м.Київ, вул.Шовковична, 39/1, Центральна міська лікарня, корпус 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця (м.Київ, вул.. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 29.10.2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук С.Г.Свирид
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Успіхи фундаментальної та прикладної імунології продемонстрували, що функції імунної системи можуть суттєво змінюватися в сторону підсилення або пригнічення під дією різних ендогенних та екзогенних факторів. Як наслідок, з’явився новий клас фармакологічних засобів - імунотропні препарати: синтетичні, біотехнологічні або природні речовини, здатні впливати на різні ланки імунної системи і змінювати силу, характер та напрямок імунних реакцій, впливаючи на процеси міграції або взаємодії клітин або їх продуктів [ Драннік Г.М., 1999].
Незважаючи на інтенсивні пошуки нових імунотропних засобів, кількість тих, що знайшли широке використання в клінічній практиці, не задовольняє спеціалістів. Проблема в тому, що необхідні комплексні рішення ряду задач, що включають: розробку, створення та вивчення тонких механізмів дії та напрямків впливу нових препаратів; визначення показань та протипоказань до використання з врахуванням побічних негативних реакцій; дослідження спектру імунопатологічних станів, що вказують на доцільність використання саме цього препарату; розробка методології найбільш ефективної схеми лікування [Кетлінський С.А. та співавт., 1992].
Актуальними і перспективними задачами можна вважати розробку лікарських препаратів, яким притаманні властивості імунотропних для використання з метою імунотерапії та імунореабілітації. Одним з таких засобів є препарат Ербісол та його похідні. Ербісол - представник нового класу ендогенних регенеративних біологічних імуномодулюючих засобів. Препарат отриманий з ембріональної тканини великої рогатої худоби і містить в своєму складі комплекс природних небілкових низькомолекулярних органічних сполук негормонального походження. Це розчин продуктів гідролізу компонентів клітинних мембран на стадії першої половини вагітності [Ніколаєнко О.М., 1998]. Останнім часом одержано похідні препарату Ербісол - це Супер Ербісол та Екстра Ербісол, функціональні властивості яких до цього часу не вивчено, в зв’язку з чим було поставлено завдання визначити їх вплив на продукцію цитокінів Т-хелперами I типу та Т-хелперами II типу. Препарат Ербісолу та його похідні - Супер Ербісол та Екстра Ербісол відрізняються між собою співвідношенням продуктів гідролізу ембріональної тканини великої рогатої худоби.
Відомо, що дія імуномодуляторів визначається особливостями імунної системи, а саме, взаємозв’язаним та взаємозалежним функціонуванням клітинних елементів, що беруть участь в розвитку імунної відповіді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вплив препарату Ербісол на функціональну активність імунокомпетентних клітин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок