Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ОХОРОНА МОРАЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ОХОРОНА МОРАЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ОХОРОНА МОРАЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ЛАНДІНА Анна Валентинівна
УДК 343.21:17
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ОХОРОНА МОРАЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук
Костенко Олександр Миколайович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідувач відділом проблем кримінального права, кримінології та судоустрою.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Музика Анатолій Ананійович,
Київський інститут внутрішніх справ, проректор з наукової роботи;
кандидат юридичних наук, доцент
Денисов Сергій Федорович,
Запорізький юридичний інститут МВС України, начальник кафедри кримінального права.
Провідна установа –
Львівський юридичний інститут МВС України.
Захист відбудеться “ _12__ ” жовтня 2005 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (01601, м. Київ–1, вул.. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (01601, м. Київ–1, вул.. Трьох-святительська, 4)
Автореферат розісланий “ _10_ ” вересня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук І.М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес реформування суспільст-ва, що відбувається в теперішній час в Україні, пов’язаний із певними труднощами в усіх сферах суспільного життя (економічній, політичній, соціальній, культурній). Одне з чільних місць в процесі реформування суспільства займає створення нового законодавства в усіх галузях права, в тому числі і кримінального. Прийняття Кримінального кодексу України зумовило появу нових норм, які, в свою чергу, вимагають вирішення проблем кримінальної відповідальності.
Однією з новел чинного кримінального законодавства є встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти моральності. Криміналь-но-правовий захист моральності в Україні забезпечується наступними нормами: ст. 297 “Наруга над могилою”, ст. 298 “Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури”, ст. 299 “Жорстоке поводження з тваринами”, ст. 300 “Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості”, ст. 301 “Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів”, ст. 302 “Створення або утримання місць розпусти і звідництво”, ст. 303 “Проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією”, ст. 304 “Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність”. Виникнення нових норм в зв’язку із криміналізацією деяких протиправних діянь поряд із вже існуючими свідчить про те, що захист моральності в суспільстві є вкрай необхідним. Дане дослідження зорієнтовано на виявлення і розв’язання проблем, які пов’язані із реалізацією норм, та вироблення рекомендацій по вдосконаленню чинного кримінального законодавства в частині охорони моральності в Україні.
В науці кримінального права значна увага була приділена дослідженню питань охорони окремих сфер моральності від злочинних посягань, зокрема праці таких вчених, як Н.А. Аверина, Ю.В. Александ-ров, Ю.М. Антонян, О.М. Апанович, О. Бантишев, Т.С. Барило, О.І. Бев-за, М.М. Биргеу, І. Блох, М.Ю. Брайчевський, В.М. Броннер, Г.З. Брус-кін, Ф.Г. Бурчак, С.І. Бушмін, А.Я. Вілкс, В.В. Вітвіцька, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ОХОРОНА МОРАЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок