Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ АНАЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ‘ЄКТІВ

МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ АНАЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ‘ЄКТІВ

Назва:
МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ АНАЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ‘ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,61 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОРОХНЯ ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 330.115:658.1
МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ АНАЛІТИЧНИХ
СИСТЕМ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ‘ЄКТІВ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), на кафедрі економічної кібернетики.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), завідувач кафедри
економічної кібернетики
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Берсуцький Яків Григорович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), головний науковий співробітник;
доктор економічних наук, професор Пушкар Олександр Іванович, Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України
(м. Харків), завідувач кафедри обчислювальної техніки та програмування;
доктор економічних наук, професор Ковальчук Костянтин Федорович, Національна металургійна академія України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), декан економічного факультету, професор кафедри економічної інформатики та АСУ.
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Київ), кафедра інформаційного менеджменту.
Захист дисертації відбудеться 21 січня 2004 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 10 грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Головною метою управління економічними об’єктами України, що є суб’єктами підприємницької діяльності, є створення умов для їх динамічного і збалансованого соціально-економічного розвитку, поглиблення процесів ринкової трансформації на основі зростання ефективності використання потенціалу та підвищення дієвості управлінських рішень.
Умовами збільшення ефективності діяльності економічних об’єктів є використання знань про вільні чи необхідні фінансові ресурси для визначення стратегічних заходів; поступове досягнення еталонного прототипу підприємства конкретної галузі, що пов’язане з оптимізацією фінансових ресурсів; використання скоригованого фінансового потоку для визначення стратегії і тактики певного підприємства; визначення структури капіталу. Ухвалення рішення про необхідність реалізації конкретної стратегії ґрунтується як на внутрішніх, так і на зовнішніх чинниках.
З розвитком економічних об’єктів в Україні склалася ситуація, прикладом якої може бути становище Запорізької області, де майже 40% суб’єктів підприємницької діяльності не отримують прибутку і відповідно не поповнюють регіональний бюджет. Потрібно змінювати напрямок застосування механізмів управління сценаріями ефективної прогнозованої поведінки на ринку товарів і послуг.
Для оцінки ефекту від здійснюваних заходів управління економічними об’єктами виникає необхідність використання аналітичного інструментарію прийняття рішень з урахуванням як державного, так і регіонального аспектів. Означена проблема і її розв’язання в економіці нашої країни знаходяться на початковому рівні вирішення, що потребує новітніх підходів до використання і залучення наукового потенціалу при управлінні економічними об’єктами на рівні моделювання різноманітних сценаріїв їхнього розвитку. Це можливо реалізувати за допомогою аналітичних систем, які охоплюють весь комплекс економічних процесів, що відбуваються в економічних об’єктах у ринковому середовищі та включають формалізоване представлення математичних моделей управління цими процесами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: МЕТОДИ МОДЕЛЮВАННЯ АНАЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ‘ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок