Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНОЧИЙ ФАКТОР В АКСІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ЖІНОЧИЙ ФАКТОР В АКСІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖІНОЧИЙ ФАКТОР В АКСІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ОТКОВИЧ КАТЕРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 141.32(477:4)”18/19”-055.2
ЖІНОЧИЙ ФАКТОР В АКСІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ
УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ
ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 09.00.04 - філософська антропологія та філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури
Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
кафедра філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Хамітов Назіп Віленович,
Інститут філософії
імені Григорія Сковороди
НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук, доцент
Гук Оксана Іванівна,
Львівський регіональний Інститут
державного управління Національної академії
державного управління при
Президентові України,
кафедра політичних наук та філософії.
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Львів 79 , вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, 79 , вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 18 ” квітня 2008 р. 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сінькевич О. Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність теми дослідження. З середини ХХ ст. у філософсько-культурологічному дискурсі виділилась проблема гендеру як вирізнення відмінностей та особливостей у соціокультурній статі людини. Дослідження чоловічої та жіночої сфери буття привернуло увагу передусім філософські науки. Підхід до трактування соціокультурного простору людини через гендерну проблематику дає змогу адекватніше зрозуміти екзистенційні проблеми буття людини, віднайти новий вимір її емоційних переживань. Тенденція до аналізу культурного надбання нації саме через вирізнення гендерного питання як сукупності філософських, культурологічних і психоаналітичних методів дослідження спрямована на культурно-ціннісне подолання гендерної нерівності. Виокремлюється також тенденція до аналізу глибинних процесів ретрансляції прихованої, „закодованої” в творах інформації наступним поколінням. Шукаючи в духовній спадщині передовсім архетипні, несвідомі конструкції, нові дослідження заклали основу сучасного філософського аналізу, який допоміг відділити від авторського трактування становища жінки у суспільстві та родині підсвідоме відтворення автором тогочасних суспільних настроїв. Зокрема такий підхід широко використовували в аналізі творів літератури, живопису, скульптури, архітектури у європейському культурологічному дискурсі від середини ХІХ ст., тоді як в українській духовній культурі подібні дослідження проводяться лише від 90-их років ХХ ст.
Дисертація є спробою зробити антропологічний аналіз зафіксованого у творах зазначеного періоду становища жінки, що символізує новий вимір духовної культури.
Зв’язок з науковими програмами. Тема дисертаційної роботи є складовою наукових досліджень, які проводять на кафедрі теорії та історії культури філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка – „Українська духовна культура: особливості становлення та розвитку” (3Ф-41ЗБ).
Мета дослідження – виокремити особливості формування та зміни у трактуванні жіночого фактора української духовної культури ХІХ – початку ХХ ст. як історично зумовленої філософсько-культурологічної системи, яка є неодмінною складовою західноєвропейської духовної культури, і зокрема, філософської думки.
Мета роботи й обраний аспект дослідження визначають конкретні завдання:
– розкрити особливості загальної постановки проблеми формування стереотипних моделей поведінки жінки; визначити співвідношення фемінного/маскулінного у соціокультурному просторі; виявити негативні наслідки впливу репресивних чинників на формування буттєвої приналежності жінки до соціуму;–
простежити зміни у трактуванні жіночого фактора від тенденцій романтизму та реалізму ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЖІНОЧИЙ ФАКТОР В АКСІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок