Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ПЕДАГОГІЧНОМУ УЧИЛИЩІ

ЛІНГВОДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ПЕДАГОГІЧНОМУ УЧИЛИЩІ

Назва:
ЛІНГВОДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ПЕДАГОГІЧНОМУ УЧИЛИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
ЧАБАЙОВСЬКА Марія Іванівна
УДК 378.147:811.161.2
ЛІНГВОДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ
НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
У ПЕДАГОГІЧНОМУ УЧИЛИЩІ
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі методики української мови та літератури Національного педагогічного університету
ім. М.П.Драгоманова
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України БІЛЯЄВ Олександр Михайлович, Інститут педагогіки, головний науковий співробітник лабораторії методики української мови.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор ОНКОВНЧ Ганна Володимирівна, Інститут вищої освіти, завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент ГОРОШКІНА Олена Миколаївна, Херсонський державний педагогічний університет, докторант.
Провідна установа:Тернопільський державний педагогічний університет ім.В.Гнатюка, кафедра методики української мови і культури мовлення, Міністерство освіти і науки України,
м. Тернопіль.
Захист відбудеться 8 лютого 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.07 в Національному педагогічному університеті
ім. М.П.Драгоманова (01601 м. Київ, 30, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова
Автореферат розісланий 30 грудня 2000 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Козачук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розбудова незалежної України, розвиток української мови як державної потребують нових підходів до підготовки вчителя початкових класів, особливе місце в якій займає курс сучасної української літературної мови. Теоретичні основи його перебудови обґрунтовані у концепціях мовної освіти України, "Державному стандарті загальної середньої освіти. Українська мова".
Ці документи призначені для загальноосвітньої середньої школи, але настанови, що містяться в них, повною мірою стосуються і навчання української мови у педагогічних училищах.
Але разом з тим зрозуміло, що специфіка роботи у педучилищі вимагає спеціальної методики. Викладання української мови у цих навчальних закладах слід докорінно поліпшити і перебудувати, бо у змісті, формах, методах навчання багато що треба переосмислювати і викладати, зважаючи на сучасні потреби освіти і соціальний статус майбутнього фахівця.
Як показують експериментальні дані, у практиці роботи частини викладачів традиційним усе ще залишається системно-описовий підхід до вивчення мовних явищ, надмірна затеоретизованість і схематичність викладу матеріалу, що ускладнює формування у студентів мовних та мовленнєвих умінь і навичок.
Виходячи з цього, вважаємо, що зміст курсу "Українська мова", який вивчається в педучилищі, має визначатися новими тенденціями в розвитку лінгвістики з урахуванням прогресивних технологій, комунікативно-діяльнісного і функціонально-стилістичного підходів до його викладання з метою орієнтації майбутнього вчителя на його професійну діяльність.
Необхідно вдосконалити і методику навчання української мови, що повинна здійснюватися на науковій основі, тобто із застосуванням дидактичних і лінгводидактичних принципів, які визначають форми, методи і засоби навчання.
Вказана проблема ще не була предметом спеціального дослідження у вітчизняній лінгводидактиці. З методики української мови не захищено жодної дисертації про особливості змісту, форм і методів навчання української мови в педагогічних училищах. Є лише окремі статті (В.З.Безносенко, С.В.Крисюк, Г.Р.Передрій та ін.) і загальні рекомендації з методики української мови, але в них не визначено, яким формам організації навчання належить віддати перевагу, які методи і прийоми найефективніші для одержання глибоких знань, міцних мовних та мовленнєвих умінь і навичок.
У теорії навчання української мови у загальноосвітній школі є ряд набутків, що можуть бути використані у викладанні мови у педучилищі: дисертації О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛІНГВОДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ПЕДАГОГІЧНОМУ УЧИЛИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок