Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕНДОМЕТРІОЗУ У РОБІТНИЦЬ, КОНТАКТУЮЧИХ З МАЛИМИ ДОЗАМИ ЛЕТЮЧИХ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕНДОМЕТРІОЗУ У РОБІТНИЦЬ, КОНТАКТУЮЧИХ З МАЛИМИ ДОЗАМИ ЛЕТЮЧИХ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕНДОМЕТРІОЗУ У РОБІТНИЦЬ, КОНТАКТУЮЧИХ З МАЛИМИ ДОЗАМИ ЛЕТЮЧИХ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕРЕГОВА Юлія Петрівна
УДК: 618.14-002:665.6-051
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕНДОМЕТРІОЗУ У РОБІТНИЦЬ, КОНТАКТУЮЧИХ З МАЛИМИ ДОЗАМИ ЛЕТЮЧИХ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: академік АМН України, доктор медичних наук, професор Запорожан Валерій Миколайович, Одеський державний медичний університет, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1, м. Київ
доктор медичних наук, професор Андрієвській Олександр Георгійович, Одеський обласний медичний центр МОЗ України, завідувач відділу гінекології, м. Одеса.
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення планування сім’ї та статевого розвитку дітей та підлітків, м. Київ
Захист відбудеться “22” лютого 2006 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України за адресою:65082, м. Одеса, пров. Валіхівський, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою: 65082, м. Одеса, пров. Валіхівський, 3.
Автореферат розісланий “20” січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.О. Старець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Охорона репродуктивного здоров’я жінки-робітниці на сучасному етапі розвитку суспільства є пріоритетним напрямком в загальній проблемі збереження здоров’я населення (Запорожан В.М., 2001; Гойда Н.Г., 2005).
Оцінюючи негативні наслідки хімічного забруднення атмосферного повітря летючими ароматичними вуглеводнями (ЛАВ), слід прийняти до уваги, що їх вплив на жіночий організм призводить до зниження адаптаційних можливостей організму людини, підвищення рівня різноманітної патології, особливо захворювань репродуктивної системи. Незважаючи на численні дослідження, що стосуються впливу хімічних факторів на репродуктивне здоров’я жінки, поглиблене вивчення тривалого впливу малих доз ЛАВ на основні регуляторні системи жіночого організму, зокрема ензимну проводилось в поодиноких випадках (Нагорна В.Ф. та співавт., 2003).
Застосування нових хімічних технологій зумовили появу чинників, яким належить етіологічна роль в розладі репродуктивного здоров’я жінки-робітниці, підвищення частоти захворювання малими формами ендометріозу (Фаттахова Н.Ф., Некрасова Г.И., 2004). За даними Кундієва Ю.І., Красюка О.П. (2003), знання механізмів ушкоджуючої дії професійних чинників, встановлення залежностей “дія-ефект”, “дія-відповідь” можуть бути надійною основою для визначення групи ризику, ранньої діагностики, ефективного лікування екопрофесійно залежних захворювань серед робітниць хімічної промисловості.
Актуальність проблеми лікування хворих на ендометріоз зумовлена неясністю багатьох аспектів патогенезу цього захворювання, високою частотою його розповсюдження, порушеннями з боку репродуктивної, менструальної та статевої функцій, а також супутніми екстрагенітальними змінами (Адамян Л.В., Кулаков В.И., 2003; Коханевич Е.В., 2001).
Існуючі на сьогодні методи діагностики та лікування ендометріозу не враховують особливостей його перебігу у робітниць, контактуючих з ЛАВ, особливо в умовах їх довготривалого впливу. В наш час особливе значення мають прості і зручні діагностичні технології, які можуть використовуватись на доклінічному етапі (Запорожан В.М., Кожаков В.Л. 2001). Такі можливості має лазерно-кореляційна спектрометрія, а своєчасна донозологічна і рання діагностика може значно підвищити рівень і скоротити об'єм лікування та реабілітації при зовнішньому ендометріозі, що має як медичне, так і соціально-економічне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ЕНДОМЕТРІОЗУ У РОБІТНИЦЬ, КОНТАКТУЮЧИХ З МАЛИМИ ДОЗАМИ ЛЕТЮЧИХ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок