Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Формування у молодших школярів початкових умінь складати твори-міркування

Загрузка...

Формування у молодших школярів початкових умінь складати твори-міркування / сторінка 2

Назва:
Формування у молодших школярів початкових умінь складати твори-міркування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Проте більшість дослідників (Р.В.Загоруй, О.І.Гришко, Л.С.Карнацевич, В.П.Щербініна) вбачають шляхи її розв’язання здебільшого на уроках математики, що не сприяє виробленню потрібного на усіх заняттях загальнодидактичного вміння доводити власну думку. рунтовністю та перспективністю в цьому плані характеризуються дослідження О.Я.Савченко, В.Ф.Паламарчук, Т.В.Косми. Вчені намічають оптимальні шляхи розвитку мислення учнів початкових класів, характеризують різновиди тренувальних завдань, спрямованих на формування вміння логічно і переконливо доводити власну думку на заняттях з математики, природознавства, читання. І хоча в розроблених методиках навчання враховуються різні напрями інтелектуального розвитку молодших школярів, завдання довести свою думку в них рідко пов’язується з вимогою правильно оформити власне доведення у вигляді тексту-міркування.
Констатуючі зрізи вмінь і навичок учнів початкових класів складати твори-міркування, що проводилися протягом 1995-1996 рр., виявили ряд недоліків, а саме: відсутність теоретичних відомостей про текст-міркування, недосконалість умінь і навичок будувати такі тексти. Завдання виділити смислові частини висловлювання типу міркування, назвати їх, дібрати докази до поданого твердження, прочитати міркування з потрібною інтонацією тощо викликають в учнів великі труднощі. Результати бесід з дітьми, анкетувань учителів початкових класів та спостережень за навчально-виховним процесом протягом 1995-1998 рр., свідчать також про недостатній рівень знань більшості класоводів про текст-міркування, його специфічні ознаки, методику опрацювання.
Таким чином, актуальність обраної проблеми дослідження пояснюється, по-перше, потребами сучасного суспільства у всебічно розвиненій особистості, здатній переконливо та аргументовно доводити власну думку; по-друге, недостатньою розробленістю її в сучасній методичній науці; по-третє, недосконалістю вмінь і навичок молодших школярів складати твори-міркування; по-четверте, низьким рівнем знань учителів про текст-міркування, специфіку його змістової, мовної і структурної організації.
Усе викладене вище зумовило потребу організувати теоретико-експериментальне дослідження з метою розробки методики формування в молодших школярів комунікативних умінь і навичок будувати висловлювання типу міркування. Відповідно до наведених причин та потреби вдосконалювати навчально-виховний процес у початковій школі нами було обрано тему дисертаційного дослідження - “Формування у молодших школярів початкових умінь і навичок складати твори-міркування”.
Об’єктом дослідження є процес розвитку зв’язного мовлення молодших школярів в умовах загальноосвітньої школи, а предметом - методика формування в них умінь і навичок будувати висловлювання типу міркування.
Мета дослідження полягає у розробці наукових засад процесу формування вмінь і навичок складати твори-міркування та створенні ефективної методики навчання молодших школярів складати твори цього типу.
У процесі розробки тренувальних вправ ми виходили з припущення, що ефективна система навчання складати висловлювання типу міркування в початкових класах має грунтуватися на таких лінгводидактичних принципах:
- системному опрацюванні елементарних відомостей про текст-міркування на заняттях з усіх предметів початкового шкільного циклу;
- практичному ознайомленні молодших школярів з основними законами логіки;
- послідовному оволодінні різними формами думки: поняттям, судженням, умовиводом, доведенням, міркуванням;
- поділі процесу навчання складати висловлювання типу міркування на два етапи: підготовчий та основний;
- опрацюванні відомостей про текст-міркування та вироблення відповідних умінь і навичок у зв’язку із засвоєнням загальних ознак тексту та відомостей про інші типи мовлення.
Завдяки додержанню зазначених принципів молодші школярі свідомо засвоюють основні відомості про текст-міркування, краще оволодівають основними вміннями і навичками складати такі тексти.
Досягненню мети та перевірці гіпотези сприяло розв’язання таких завдань:
1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Формування у молодших школярів початкових умінь складати твори-міркування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок