Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАНАЛИ KV-ГРУПИ ІНТЕРНЕЙРОНів КУЛЬТУРИ КЛІТИН ГІПОКАМПА

КАНАЛИ KV-ГРУПИ ІНТЕРНЕЙРОНів КУЛЬТУРИ КЛІТИН ГІПОКАМПА

Назва:
КАНАЛИ KV-ГРУПИ ІНТЕРНЕЙРОНів КУЛЬТУРИ КЛІТИН ГІПОКАМПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,36 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Григоров Олексій Олегович
УДК 577.352.5+612.822
КАНАЛИ KV-ГРУПИ ІНТЕРНЕЙРОНів КУЛЬТУРИ КЛІТИН ГІПОКАМПА
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Федулова Світлана Анатоліївна
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
завідуюча лабораторією біофізики синаптичної передачі
Офіційні опоненти: академік НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Магура Ігор Сильвестрович
Фізико-технічний навчально-науковий центр
НАН України,
професор кафедри молекулярної фізіології і біофізики
кандидат біологічних наук
Іванова Світлана Юріївна
Міжнародний центр молекулярної фізіології
НАН України,
науковий співробітник
Провідна установа: Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться "05" червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: вул. Богомольця, 4, Київ 01024.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології
ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: вул. Богомольця, 4, Київ 01024.
Автореферат розісланий _28_ __квітня_____ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з основних властивостей нервових клітин, що забезпечує їх фізіологічну функцію, є електрична збудливість. Найважливіша роль у регуляції збудливості належить різноманітним типам потенціал-керованих каналів в сомі та відростках нейронів, не останнє місце серед яких займають потенціал-залежні калієві канали. Вони присутні у кожній збудливій клітині і являють собою найбільш різноманітну відому групу трансмембранних протеїнів з дивовижною широтою властивостей .
З електрофізіологічних досліджень відомо, що більшість нейронів ссавців експресують набір різних типів потенціал-керованих калієвих каналів з відмінними часовими та потенціал-залежними характеристиками. Диференціальна їх експресія впливає на картину електричної активності нейронів, на форму потенціалів дії, на вивільнення нейромедіатора і синаптичну інтеграцію . Величезна кількість їх підтипів і неоднакове представництво в різних збудливих клітинах обумовлюють великий сучасний інтерес в визначенні їх функціональної ролі. Оскільки специфічний набір калієвих каналів визначає особливості фізіологічної діяльності нейрону, то очевидно, що питання їх розподілу в нервовій системі є одним з найбільш актуальних питань нейрофізіології.
Гіпокамп – це, з одного боку, одна з ключових ланок в механізмі формування емоцій та короткочасної пам’яті і забезпечення ритмічної активності кори, а з іншого – зручний модельний об’єкт для вивчення нейрональних взаємовідносин і роботи живих нейронних мереж. З’ясування специфіки розподілу калієвих каналів на його збуджуючих та гальмівних нейронах може пролити світло як на принципи організації і роботи нервових структур взагалі, так і на особливості будови і функціонування гіпокампа зокрема, що, в свою чергу, дозволить з’ясувати причини, що лежать в основі порушень його діяльності.
За сучасними уявленнями гальмівні ГАМК-ергічні інтернейрони є ключовою ланкою в формуванні специфічних для гіпокампа ритмів і виконують функцію синхронізації роботи величезної мережі пірамідних нейронів. Але, на відміну від пірамідних клітин, картина калієвих струмів і набір потенціал-керованих калієвих каналів, властивих саме гальмівним інтернейронам гіпокампа, на сьогодні виглядають досить туманними. Як приклад можна навести відомості щодо каналів Kv7- (KCNQ-) родини, генетичні порушення в функціонуванні яких є однією з причин епілепсії у людини . Оскільки гіпокамп є однією з структур, що визначають ритмічну активність верхніх ділянок головного мозку, а його гіперактивність тісно пов’язана з порушеннями гальмівної ГАМК-ергічної передачі, то дослідження наявності Kv7-каналів в його інтернейронах виглядає особливо актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КАНАЛИ KV-ГРУПИ ІНТЕРНЕЙРОНів КУЛЬТУРИ КЛІТИН ГІПОКАМПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок