Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ В КОНТЕКСТІ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.)

ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ В КОНТЕКСТІ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.)

Назва:
ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ В КОНТЕКСТІ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,15 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М. В. ЛИСЕНКА
Римар Росіна Сергіївна
УДК 78.471
ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ В КОНТЕКСТІ
ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ
(друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.)
26.00.01 – теорія та історія культури
(мистецтвознавство)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії музики Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
КИЯНОВСЬКА Любов Олександрівна,
завідувач кафедри історії музики
Львівської національної музичної академії
імені М. В. Лисенка.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
САМОЙЛЕНКО Олександра Іванівна,
проректор з наукової роботи
Одеської державної музичної академії
імені А. В. Нежданової;
кандидат мистецтвознавства, доцент
БЕРМЕС Ірина Лаврентіївна,
доцент кафедри методики музичного виховання
і диригування Дрогобицького державного
педагогічного університету імені І.Франка.
Захист відбудеться 28 березня 2008 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка за адресою:
79005, м. Львів, вул. Нижанківського, 5, поверх 2, малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка за адресою:
79005, м. Львів, вул. Нижанківського, 5.
Автореферат розісланий “___” лютого 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства,
доцент О. Т. Катрич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Осмислення історії музики в усій її багатоплановості, цілісності, складності й протиріччях можливе лише за умови дослідження культурно-мистецького процесу у різних вимірах: історичному, географічному, національному, стилістичному, жанровому тощо. Серед нових підходів, які певною мірою забезпечують розв’язання даного завдання, є музичне краєзнавство. Опираючись на багатий джерельний матеріал, воно відтворює достовірну картину розвитку музичного життя певного регіону, заповнює інформаційні та культурні прогалини новими відкриттями, корегує уявлення про поступ вітчизняного мистецтва і, тим самим, сприяє глибшому пізнанню багатого спектру функціонування української музики. На сучасному історичному етапі назріла необхідність у детальному вивченні проблем музичної культури різних регіонів України, які утворюють цілісний національний соціокультурний простір.
Актуальність теми. Вельми актуальною є потреба дослідження музично-хорового життя Хмельниччини, яке до цього часу залишається “білою плямою” у вітчизняному музикознавстві, оскільки в історії української музики пріоритет надавався більшим культурним центрам – Києву, Харкову, Львову, а здобутки інших регіонів не наголошувались спеціально.
А проте українська “провінція” виявляється надзвичайно важливим чинником становлення і розвитку духовної культури нації, в тому числі – і музичної. Українська культурна традиція, як видається, швидше провінційна, тобто, подібно до Польщі чи Німеччини, розосереджена в менших осередках, які достатньо самостійні відносно до центру. Не лише у Одесі, Харкові чи Львові творились незалежні від київських пріоритетів мистецькі школи, але й в менших Полтаві, Житомирі, Єлисаветграді, а навіть Коломиї чи Кам’янці-Подільському в певні періоди спалахували яскраві вогнища національної духовності. Але належне їх висвітлення в гуманітарній науці розпочалось лише в роки Незалежності і до сьогодні вже розкрито ряд важливих “білих плям” на карті національної культури. Враховуючи, що хорова культура належить до найбільш тісно пов’язаних з фольклорним і щоденним побутом форм духовного самовираження, видалось найбільш доцільним заакцентувати специфіку хорової культури в обраному регіоні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертація виконана згідно планів науково-дослідницької роботи кафедри історії музики, відповідає темі №3 “Українська музика в контексті світової музичної культури” перспективного тематичного плану науково-дослідницької діяльності ЛНМА ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ В КОНТЕКСТІ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок