Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОПУЛЯЦІЇ БУРОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОПУЛЯЦІЇ БУРОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОПУЛЯЦІЇ БУРОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
Радченко Надія Павлівна
УДК. 636.22/28.082.12
СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОПУЛЯЦІЇ БУРОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Чубинське - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському інституті агропромислового виробництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Котенджи Геннадій Павлович, завідувач кафедри
технології виробництва продуктів тваринництва,
Сумський національний аграрний університет.
Офіційні опоненти:
– доктор сільськогосподарських наук, професор, Сірацький Йосип Зенонович, завідувач відділу відтворення Інституту розведення і генетики тварин УААН;
– кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, Костенко Олександр Іванович, в. о. академіка-секретаря відділення зоотехнії Української академії аграрних наук
Провідна установа: Інститут тваринництва Української академії аграрних наук, відділ технології виробництва молока, м. Харків, п/в Кулиничі.
Захист відбудеться „ 18 ” квітня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН
Автореферат розісланий „ 16 ” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мільченко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Якісне удосконалення наявних масивів молочної та м’ясної худоби України спрямоване на суттєве підвищення їх генетичного потенціалу через застосування новітніх методик, спроможних прискорити темпи селекційного поліпшення тварин.
Створення нових високопродуктивних типів та порід великої рогатої худоби на сучасному етапі ґрунтується як на загальновизнаних положеннях, так і на розроблених та ефективно запроваджених нових принципах прискореного оновлення популяцій, викладених у роботах А.Є. Яценко (1966), М.З. Басовського (1975), М.В. Зубця (1987, 1990), В.П. Бурката (1992, 1999).
На сучасному етапі розвитку тваринництва молочна худоба повинна відрізнятися високим рівнем продуктивності, пристосованістю до промислової технології, високою відтворювальною здатністю і доброю оплатою корму. Це вимагає виведення тварин, які поєднують високий генетичний потенціал продуктивності і здатність реалізувати його в умовах індустріальної технології. Багато вітчизняних порід великої рогатої худоби не відповідають цим вимогам. Тому, для удосконалення племінних якостей необхідно проводити внутрішньопородну селекцію і створювати нові зональні високопродуктивні типи і породи з використанням генофонду кращих світових порід.
Поряд з цим до кінця не вирішена проблема поліпшення бурих порід України через використання спорідненого селекційного матеріалу західноєвропейських та північноамериканських популяцій.
Тому, назріла необхідність у розробці теоретичних положень, ефективних методичних та організаційних підходів щодо прискореного удосконалення лебединської худоби в напрямку виведення високопродуктивної бурої молочної породи. Застосування методик залучення поліпшуючих порід у поєднанні з впровадженням вірогідних систем оцінки генотипу тварин при сучасному організаційному забезпеченні всього селекційного процесу мають теоретичне і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи була складовою частиною науково-дослідних робіт (1985-2005 роки) Сумського інституту АПВ „Удосконалити молочний тип бурої худоби за складом будови тіла і продуктивністю, створити нові заводські лінії та родини”, яка входила у НТП „Розведення і генетика сільськогосподарських тварин”, підпрограма „Селекція молочної худоби” (номер державної реєстрації 0102U002719) та Сумського національного аграрного університету „Комплексна оцінка конституційно-екстер’єрних, продуктивних якостей швіцької худоби та розробка програми створення молочного стада з продуктивністю 7000 кг молока за лактацію” (номер державної реєстрації 0199U001622).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОПУЛЯЦІЇ БУРОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок