Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> лептоспіроз тварин в Одеській області (етіологічна структура, особливості епізоотичного процесу та клінічного прояву)

лептоспіроз тварин в Одеській області (етіологічна структура, особливості епізоотичного процесу та клінічного прояву)

Назва:
лептоспіроз тварин в Одеській області (етіологічна структура, особливості епізоотичного процесу та клінічного прояву)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,49 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеський державний аграрний університет
довгань валерій іванович
УДК : 619:616:989.7(477.74)
лептоспіроз тварин в Одеській області
(етіологічна структура, особливості епізоотичного процесу та клінічного прояву)
16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському державному аграрному університеті
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Атамась Валентин Якимович,
Одеський державний аграрний університет, завідувач кафедри епізоотології та паразитології.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор,
Ткаченко Олексій Андрійович
Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри епізоотології та інфекційних хвороб;
доктор ветеринарних наук, професора, Галатюк Олександр Євстафійович
Державний агроекологічний університет (м. Житомир), завідувач кафедри заразних хвороб тварин.
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра діагностики інфекційних хвороб с.-г. тварин, м. Біла Церква.
Захист відбудеться 03.12.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.372.01 в Одеському державному аграрному університеті за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 99, ауд. 225
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного аграрного університету за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 99, к.120
Автореферат розісланий 30.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук С.І.Масленікова
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Лептоспіроз (іктерогемоглобінурія, інфекційна жовтяниця) – інфекційне природно-вогнищеве зооантропонозне захворювання тварин і людини, яке характеризується короткочасною гарячкою, явищами анемії, жовтяничним забарвленням, некрозами слизових оболонок і шкіри, кривавою сечею, атонією шлунково-кишкового тракту і схудненням, абортами й народженням нежиттєздатного приплоду.
Збудник хвороби – лептоспіри, які відносяться до порядку Spirochaetalis. В 1983 р. Міжнародний підкомітет з таксономії лептоспір і спірохет виділив лептоспіри в самостійну родину Leptospiraceae, до якої входить рід Leptospira, що об’єднує два види: L. interrоgans (патогенні лептоспіри) і L. biflexa (лептоспіри сапрофіти). Згідно останніх повідомлень вид патогенних лептоспір нараховує 224 серовари, які за ступенем спорідненості об’єднані в 26 серологічних груп (Бусол В.О. і співавт., 2000).
Лептоспіроз відносять до найбільш поширених природно-вогнищевих захворювань. Хворобу діагностовано на всіх континентах і в багатьох країнах. Аналіз даних МЕБ показує, що на кінець 2000 р. із 130 країн світу, які офіційно дали звіти про епізоотичну ситуацію відносно лептоспірозу, було: 56 країн неблагополучних щодо цієї інфекції; 9 країн, де хворобу реєструють на обмежених територіях; 19 країн, де інфекцію виявляли лише серологічними методами; 35 країн, в яких дану хворобу протягом аналізованого періоду не реєстрували; 11 країн не дали достовірної інформації щодо їх епізоотичного статусу відносно лептоспірозу протягом поточного року. Росія й Україна перебувають у групі країн з найскладнішою епізоотичною ситуацією. Матеріали ретроспективного аналізу статистичних даних Держдепартаменту ветеринарної медицини за 1994-2001 рр., а також дані, опубліковані в різних виданнях, засвідчують, що лептоспіроз в Україні має значне поширення і тенденцію до загострення ситуації. Кількість серопозитивних тварин від досліджених у 2001 р. порівняно з 1990 р. збільшилась більш ніж утричі, зросла і кількість випадків безсимптомного перебігу захворювання. Найбільше неблагополучних пунктів і хворих у період з 1994 по 2001 рік зареєстровано в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській та Одеській областях (Бусол В.О. і співавт., 2000).
На даний час вивчені основні властивості лептоспір, етіологічна структура лептоспірозу людей, сільськогосподарських тварин і гризунів, розкриті найважливіші питання епідеміології і епізоотології захворювання (Любашенко С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: лептоспіроз тварин в Одеській області (етіологічна структура, особливості епізоотичного процесу та клінічного прояву)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок