Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ інтелектуальною власнІстЮ у проектах створення авіаційної техніки

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ інтелектуальною власнІстЮ у проектах створення авіаційної техніки

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ інтелектуальною власнІстЮ у проектах створення авіаційної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського“
Харківський авіаційний інститут”
КРАХМАЛЬОВА Тетяна Ігорівна
УДК | 658.589
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ інтелектуальною власнІстЮ
у проектах створення авіаційної техніки
05.13.22 – управління проектами та програмами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аерокосмічному університеті
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Федорович Олег Євгенович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Божко Валерій Павлович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
завідувач кафедри фінансів;
- кандидат технічних наук, доцент
Роговий Антон Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри стратегічного управління.
Захист відбудеться “25” січня 2008 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий “ 5” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.О. Латкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У всьому світі інтелектуальна власність служить джерелом додаткового доходу в ході виконання проектів, дає підприємству можливість забезпечити якість і конкурентоспроможність продукції, розширити ринкові можливості, а також запобігти проблемам у результаті суперечок у разі порушення прав інтелектуальної власності через відсутність стратегії їх вирішення. Це особливо важливо у такій наукоємній галузі, як авіабудування. Щороку компанії-лідери авіабудівної галузі, як Boeing і Airbus, одержують сотні патентів на об’єкти інтелектуальної власності (ОІВ), що дає їм можливість виготовляти конкурентоспроможну продукцію, постійно підвищуючи її якість, а також отримувати додатковий економічний ефект від ОІВ (3,78 млрд/рік і 2,53 млрд/рік відповідно). Незважаючи на те, що російські та українські виробники все більше уваги приділяють питанням управління інтелектуальними ресурсами, відсутність моделей організаційного управління та методів оцінки ОІВ робить неможливим залучення додаткових коштів від їх комерціалізації.
Сучасні методи управління процесом створення авіаційної техніки описані у роботах Кривова Г.О., Матвієнка В.А., Резнікова В.А. та інших авторів. В основі інноваційного процесу лежить створення ОІВ шляхом розвитку підприємств інноваційного сектора. Дослідженню цих напрямків присвячені роботи Паладія М.В., Немчина О.Ф., Мокришева В.В. та інших авторів. Проблеми структурування і оцінки ОІВ розглядаються в роботах Зінова В.Г., Цибульова П.М., Мухопада В.І. та інших учених.
Аналіз наукових публікацій свідчить про те, що питання управління інтелектуальними ресурсами в процесі управління інноваційними проектами слабко формалізовані, відсутні методи структурування і оцінки ОІВ для підвищення ефективності проектів. Недостатньо вивченими залишаються питання управління інтелектуальними ресурсами на підприємстві, у тому числі з використанням інформаційних технологій, відсутні моделі створення підрозділу з управління інтелектуальною власністю й патентно-правовими ризиками. Виникають проблеми вибору методів оцінки ОІВ і визначення ціни ліцензії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ інтелектуальною власнІстЮ у проектах створення авіаційної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок