Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІПОМЕНІНГОЦЕЛЕ У ДІТЕЙ (клініка, діагностика та хірургичне лікування)

ЛІПОМЕНІНГОЦЕЛЕ У ДІТЕЙ (клініка, діагностика та хірургичне лікування)

Назва:
ЛІПОМЕНІНГОЦЕЛЕ У ДІТЕЙ (клініка, діагностика та хірургичне лікування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
ім. акад. А. П. РОМОДАНОВА АМН УКРАЇНИ
ОРЛОВ МИХАЙЛО ЮРІЙОВИЧ
УДК: 616.832.9-007.43-053-07-08
ЛІПОМЕНІНГОЦЕЛЕ У ДІТЕЙ
(клініка, діагностика та хірургичне лікування)
14.01.05- нейрохірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Киів – 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України.
Науковий керівник - доктор медичних наук
Цімейко Орест Андрійович
Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України, завідувач відділенням хірургічного лікування патології судин головного мозку.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, член-кореспондент АМН України, професор, Заслужений діяч науки і техники України
Поліщук Микола Єфремович, Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України, завідувач кафедри нейрохірургії.
- доктор медичних наук, професор, Заслужений працівник Вищої школи України
Сіпітий Віталій Іванович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри нейрохірургії.
Провідна установа - Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра неврології і нейрохірургії факультету післядипломної освіти.
Захист відбудеться 26.06.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 32).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інситуту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 32).
Автореферат розісланий 24.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Чеботарьова Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Спинномозкові грижі, що сполучаються з ліпомами (ліпоменінгоцеле) - комбіноване порушення формування нервової трубки на рівні спинного мозку, що включає різні форми спинномозкових гриж, що сполучаються з дистопічним розвитком доброякісних пухлин (ліпомами), зв'язаних зі структурами спинного мозку, його оболонками і хребтом. Термін «ліпоменінгоцеле» був введений у побут A.Jonson у 1857 році для позначення даної патології без виділення вмісту грижового мішка і поширення ліпоми. Подібно термінам «менінгоцеле», «spina bifida» він є загальною назвою спінальних дизрафій, що сполучаються з ліпомами. Для більш докладного опису патології використовуються терміни, що уточнюють, які елементи нервової системи містить грижового мішка (ліпоменінгоцистоцеле, ліпоменінгорадикулоцеле, ліпоменінгомієлорадикулоцеле). Для уточнення поширення ліпоми вказується її відношення до хребетного каналу, твердій мозковій оболонці і спинному мозку.
Ліпоменінгоцеле є прирогативою дитячого населення і зустрічається з частотою 8-25% усіх випадків спинальних дизрафій, що складає в середньому 1 : 4000 немовлят (Bruse D.A., Schut L. - 1979, Chapman P.H. - 1982, McLone D.G. et all - 1983, Hoffman H.J. et all - 1985, Pierre-Kahn A. et all - 1986, 1995, 1997, Brophy J.D. et all - 1989, Kanev P.M. et all - 1990, Pang D. -1995). Формування ліпоменінгоцеле відбувається на 3-7 тижні вагітності і обумовлено первинними чи вторинними порушеннями утворення нервової трубки і поділом зовнішньої ектодерми і нейроектодерми.
Актуальність проблеми діагностики і лікування ліпоменінгоцеле у дітей обумовлена досить високою частотою цієї патології. З іншого боку, не дивлячись на значне поліпшення діагностичних можливостей, пов'язаних із впровадженням у медичну практику таких сучасних методів діагностики як комп'ютерна і магнітна-резонансна томографії, діагноз ліпоменінгоцеле до операції ставиться рідко. Результати лікування даної патології не можна вважати задовільними через поглиблення неврологічного, урологічного й ортопедичного дефектів після операції, обумовлених пізнім зверненням за медичною допомогою, травматичністю оперативних утручань, рідким використанням мікрохірургічної техніки, збільшувальної оптики і поганим знанням анатомо-морфологічних особливостей ліпоменінгоцеле, що нерідко приводять до розвитку синдрому натягнутого спинного мозку у віддаленому післяопераційному періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЛІПОМЕНІНГОЦЕЛЕ У ДІТЕЙ (клініка, діагностика та хірургичне лікування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок