Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙНА ТА МИР ЯК ФЕНОМЕНИ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ВІЙНА ТА МИР ЯК ФЕНОМЕНИ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ВІЙНА ТА МИР ЯК ФЕНОМЕНИ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІХАЦЬКА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 355.1:327.5
ВІЙНА ТА МИР ЯК ФЕНОМЕНИ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та політології
Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
СУШИНСЬКИЙ Михайло Іванович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
БІЛИК Ярослав Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри теорії культури та філософії науки
кандидат філософських наук, доцент
ДОДОНОВА Віра Іванівна,
Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України,
доцент кафедри психології і соціології
Захист відбудеться “26” грудня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, кафедра філософії
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 26 листопада 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Попов
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Оскільки глобальні проблеми торкаються життєвих інтересів усіх народів світу, а їх невирішення взагалі загрожує існуванню людської цивілізації, то для свого розв’язання вони потребують колективних зусиль різних суспільних сил, держав, усього світового співтовариства. З усіх феноменів людського буття саме війна є тією глобальною руйнівної силою, яка загрожує людству не лише значним уповільненням його розвитку, а й тотальним знищенням.
Якщо донедавна головним об’єктом теоретичного осмислення була війна як суспільне явище, то нині таким постає мир. Проблеми його сутності, шляхів досягнення і утвердження, суспільного функціонування знаходяться в полі зору дослідників. Сьогодні за умов міжнародної розрядки, формування нового суспільного стану феномен миру є актуальним.
Початок ХХІ століття характеризується переорієнтацією політики на нові пріоритети – загальнолюдські цінності, головною серед яких є життя людини і розвиток цивілізації в напрямку гарантії благополуччя і достатку, що можливо лише за умов миру.
Глобалізація супроводжується сплеском цілої низки конфліктів, які становлять сьогодні одну з основних загроз як для національної, так і для міжнародної безпеки. Розвиток цивілізації й усвідомлення людством взаємозалежності і взаємопов’язаності сучасного світу не змогли викоренити війни і воєнні конфлікти як засіб силового вирішення міждержавних, релігійних, етнічних та інших протиріч. Вихід з конфліктних ситуацій за допомогою зброї, як не прикро це констатувати, залишається прикметною рисою сучасної епохи.
Кінець ХХ - початок ХХІ століття стали етапом істотних змін як у сфері глобальних міжнародних відносин, так і в розвитку політичної, соціальної та економічної ситуації в багатьох країнах світу. Явище глобалізації є визначальним чинником розвитку сучасного людства, якісно новим етапом історичного процесу, новою історичною епохою.
Для сучасної України особливо актуальною постає необхідність забезпечення миру в умовах існування ряду внутрішніх та зовнішніх загроз інтересам суспільства і держави. Сьогодні українське суспільство перебуває на шляху трансформації від індустріальної стадії розвитку до побудови якісно нової цивілізації, що базується на новітніх технологіях. Цей процес відбувається на фоні загострення глобальних проблем, соціальних протиріч, змін у міжнародній політичній ситуації, які супроводжуються війнами і воєнними конфліктами, збройним насильством та воєнною небезпекою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІЙНА ТА МИР ЯК ФЕНОМЕНИ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок