Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА МІФОЛОГІЯ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

СОЦІАЛЬНА МІФОЛОГІЯ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СОЦІАЛЬНА МІФОЛОГІЯ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДАНИЛЕНКО Юлія Володимирівна
УДК130.2:165.191
СОЦІАЛЬНА МІФОЛОГІЯ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії гуманітарних
наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Бойченко Іван Васильович,

професор Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Єрмоленко Анатолій Миколайович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
НАН України, завідувач відділу соціальної філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Зелінський Микола Юхимович,
Український державний університет
фінансів та міжнародної торгівлі, доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін.
Захист відбудеться “25” _лютого_ 2008 р.
о 14 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.17 у Київському
національному університеті імені
Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий “__” _січня_2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність теми дослідження зумовлена змінами у сучасному суспільстві, коли в умовах соціальної невизначеності й напруженості, формування та функціонування масової свідомості, інтенсивної інформатизації людини активізується міфологічний рівень суспільної свідомості. За таких умов особливого значення набуває роль соціальної міфології, оскільки зростає ймовірність використання міфотворчості у якості духовного впливу на подальший розвиток людини і суспільства.
Активізація уваги до соціальної міфології стає більш помітною в періоди розвитку суспільства, коли актуалізується проблема соціального самовизначення, необхідність світоглядного вибору моделі особистісного та соціального майбутнього. Це цілком відповідає сучасному перехідному стану українського суспільства. Сукупність різноманітних проявів і тенденцій соціальних процесів не лише об’єктивно впливає на характер суспільної свідомості, але й створює передумови для виникнення, формування та функціонування соціальних міфів, стереотипів, упереджень тощо. Результатом постає підвищений інтерес науковців – філософів, політологів, соціологів, етнографів, соціальних психологів – щодо соціальної міфології та її сутнісних проявів.
Особливого значення набуває дослідження даної теми у соціально-філософському аспекті, що має низку напрацювань. Зокрема, структуру міфології, її зміст та форми, ступені впливу на індивідуальну та масову свідомість досліджували Р.Барт, Е.Кассирер, Ф.Кесіді, Х.Ортега-і-Гассет, К.Леві-Стросс, М.Еліаде та інші. Соціально-філософські аспекти міфології серед вітчизняних та зарубіжних дослідників вивчали С.Аверинцев, Р.Арон, І.Бойченко, Я.Голосовкер, М.Ліфшиц, О.Лосєв, В.Лях, М.Михальченко, В.Полохало, А.Цуладзе та інші.
Соціально-психологічні особливості міфології розкриваються в працях В.Вундта, У.Джеймса, Г.Тарда, З.Фройда, Е.Фромма, К.Юнга та інших. Механізми маніпулювання суспільною свідомістю засобами соціальної міфотворчості на міждисциплінарному рівні розглянули в своїх дослідженнях С.Кара-Мурза, Л.Леві-Брюль, Г.Осіпов та інші.
З огляду на те, що соціальні міфи є феноменом масової свідомості, важливе значення для дослідження мають роботи, присвячені аналізу масової свідомості та різним аспектам її функціонування. Зокрема, можна виділити праці Г.Арендт, Г.Лебона, К.Маннгейма, С.Московічі, Х.Ортеги-і-Гассета та інших. Необхідно також окремо виділити дослідників, роботи яких здебільшого присвячені політичній міфології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА МІФОЛОГІЯ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок