Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕРБИ В УКРАЇНІ (XVIII – ПОЧАТОК ХІХ ст.)

СЕРБИ В УКРАЇНІ (XVIII – ПОЧАТОК ХІХ ст.)

Назва:
СЕРБИ В УКРАЇНІ (XVIII – ПОЧАТОК ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ДМИТРІЄВ ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ
УДК (=497.11):94(477) “17/18
СЕРБИ В УКРАЇНІ (XVIII – ПОЧАТОК ХІХ ст.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Кабінет Міністрів України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Казьмирчук Григорій Дмитрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри історії для гуманітарних
факультетів.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Павлюченко Олег Васильович,
Інститут української археографії
та джерелознавства
ім. М.Грушевського НАН України,
завідувач відділу пам’яток духовної культури;
кандидат історичних наук, доцент
Соловйова Тетяна Миколаївна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
імені Григорія Сковороди, доцент кафедри загальної історії та методологій і методики навчання.
Провідна установа Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ _17_ ”__лютого__ 2006р. о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
Автореферат розісланий “ 10 ”_січня________2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.


загальна характеристика дисертації
Актуальність теми дослідження. Становлення демократичної, правової української держави вимагає значної уваги до питань міжнаціональних відносин. Україна була й залишається поліетнічним регіоном. На її теренах разом з етнічними українцями проживали й проживають десятки інших народів. Збереження національної самобутності, забезпечення міжнаціональної злагоди та співпраці між різними народами, які проживають в Україні, є актуальним завданням для сьогодення.
Вивчення історії різних національних груп може допомогти у розбудові міжнаціональних відносин в Україні на основі рівноправності та міжнаціональної толерантності. Осмислення історичного досвіду становлення та розвитку сербської спільноти в Україні у XVIII – на початку XIX ст. сприятиме здійсненню виваженої державної політики у міжнаціональній сфері. Дослідження історії сербів в Україні, з одного боку, заповнює одну з прогалин у вивченні етнонаціональної спадщини народів України, а з іншого – сприяє позитивному розвитку політичних, культурних та гуманітарних відносин між Сербією та Україною. Довготривалі взаємини між обома етносами мають немало прикладів не тільки співробітництва та позитивного взаємовпливу, а й непорозумінь, етнічного відчуження і протистояння. Крім того, освоєння ними етнонаціонального простору центральних та східних регіонів України сприяло становленню і формуванню спільних рис, властивостей у населення поліетнічного регіону.
Розробка цієї теми має і практичну цінність, оскільки матеріальна, духовна культура сербських переселенців має багато спільних рис з українською культурою. Актуальність дослідження даної теми обумовлена також тим, що вивчення переселення та життєдіяльності сербської спільноти є важливою складовою історії національних меншин в Україні, яка досі залишається малодослідженою.
Зв’язок теми дисертації із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його тема має зв’язок із розробкою актуальних питань соціальної історії України, що входить у плани роботи кафедри. Тема дисертації затверджена Вченою радою історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка 26 грудня 2002 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕРБИ В УКРАЇНІ (XVIII – ПОЧАТОК ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок