Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,92 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Одеський регіональний інститут державного управління
ЧОРНОМАЗ Віктор Цезаревич
УДК: 614.2:616-083.98
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ОДЕСА – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті.
Науковий керівник - | доктор медичних наук, професор
ЖУРАВЕЛЬ Володимир Іванович,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри соціальної медицини, управління та економіки охорони здоров’я.
Офіційні опоненти: |
доктор наук з державного управління, професор
РАДИШ Ярослав Федорович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри управління охорони суспільного здоров’я; |
кандидат медичних наук
Латишев Євген Євгенович,
Науково-методичний центр сімейної медицини
Українського центру наукової методичної інформації та патентно-ліцензійної роботи Міністерства охорони здоров’я України, керівник.
Провідна установа - | Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
кафедра державного управління і менеджменту,
м. Запоріжжя. |
Захист відбудеться 2 грудня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к.212.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий “1 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Безверхнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У відповідності з основним Законом України – Конституцією, держава визначає і формує політику охорони здоров’я, забезпечує її реалізацію, гарантує громадянам отримання доступної і якісної медичної допомоги. Водночас, інтенсивні демократичні, соціальні, державно-правові перетворення, що відбуваються начасі в Україні, істотно змінюють роль держави, її функції і зумовлюють кардинальне реформування соціально-політичної сфери.
Напрямки та шляхи реалізації державної політики щодо реформування вітчизняної охорони здоров’я визначені в Указі Президента України “Про Концепцію розвитку охорони здоров’я населення України” (2000), за яким модель української державної системи охорони здоров’я визнано “державно-комунальною”, а також у “Міжгалузевій комплексній програмі “Здоров’я нації” на 2002-2011 роки”, затвердженої Кабінетом Міністрів України (2002), у програмі діяльності Президента України В.А.Ющенка, що оприлюднена під час інаугурації 23.01.2005 р., та програмі Кабінету Міністрів України на 2005-2009 рр. “Назустріч людям” (2005).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2000 р. № 989 “Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я”, сформовано нормативну базу та проведено ряд дійових організаційно-управлінських заходів по розвитку загальної практики/сімейної медицини, що сприяло впровадженню різних моделей організації системи медичної допомоги населенню на засадах сімейної медицини.
Разом з тим, при об'єктивному збільшенні потреб населення у медичній допомозі з року в рік зменшуються можливості системи охорони здоров'я через її нераціональну, економічно недоцільну інфраструктуру, помітне обмеження фінансових джерел, застарілу і неадекватну ресурсну базу та медичні технології. А перехід до ринкових відносин призвів до випереджального росту цін на медикаменти, енергоносії, комунальні послуги й ін., що ще більш збільшило скрутне економічне становище галузі. У цих умовах діяльність громіздкої, неефективної, з деформованою структурою медичних послуг державної системи охорони здоров’я України, вкрай негативно позначилася на доступності, якості і прозорості медичної допомоги населенню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МІСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок