Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ Х ЗА ДАНИМИ ДОБОВОГО МОНІТОРИНГУ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ Х ЗА ДАНИМИ ДОБОВОГО МОНІТОРИНГУ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ Х ЗА ДАНИМИ ДОБОВОГО МОНІТОРИНГУ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Прихода Ігор Вікторович
УДК 616.12-009.72-[616.127.005.8]-0.85 : 615.22 : 615.273.53
ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ
У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ Х
ЗА ДАНИМИ ДОБОВОГО МОНІТОРИНГУ
АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ
14.01.11 – кардіологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків
2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор ЦЕЛУЙКО Віра Йосипівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор БЕРЕЗНЯКОВ Ігор Геннадійович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії.
доктор медичних наук, професор КОВАЛЬ Сергій Миколайович, Інститут терапії АМН України, м.Харків, завідувач відділом артеріальної гіпертонії.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, м.Київ, відділ есенціальної гіпертензії.
Захист відбудеться “22” січня 2004 г. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “22” грудня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н, доцент Л. І. Овчаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ризик серцево-судинних захворювань пов’язується з рядом факторів, серед яких найбільше значення надається підвищеному рівню холестерину ліпопротеідів низької щільності та підвищеному артеріальному тиску, при цьому кожний з цих факторів має незалежне значення ВООЗ, 1999. Однак, в останні роки уважніше слідкують за значним взаємозв’язком між ними та рядом іншіх факторів ризику, таких як інсулінорезистентність (ІР) з порушеною толерантністю до глюкози (ПТГ), або інсулінонезалежним цукровим діабетом (ІНЦД) та гіперінсулінемією (ГІ), підвищеною концентрацією тригліцеридів (ТГ) у ліпопротеідах дуже низької щільності (ЛПДНЩ) у сполучені зі зниженою концентрацією холестерину ліпопротеідів високої щільності (ХС ЛПВЩ), що надало підставу виділити метаболічний синдром Х (МСХ) [Reaven G.M. 1988, 1998].
Асоціація МСХ та серцево-судинних захворювань має ряд обставин. ІР сприяє розвитку АГ переважно через активацію симпатоадреналової системи та посилення реабсорбції натрію в ниркових канальцях. В останній час знаходять зв’язок між МСХ, вазоспастичною стенокардією та кардіологічним синдромом Х (мікроваскулярною стенокардією), під котрим розуміють ІХС без значно вираженого коронарного стенозу [Depres. J.P., 1998, Hanefeld М.,1994, James R.W., 1998]. Отримані дані свідчать, що МСХ грає значну роль в прискорені розвитку серцево-судинних захворювань, пов’язаних з атеросклерозом, значно підвищує сумарний ризик [Олександров А.А. та співавтори, 1996].
Інсулінорезистентність та ГІ розцінюються як незалежні фактори ризику серцево-судинної патології. Порушення дії інсуліну на післярецепторному рівні у тканинах, головними з яких є печінка, скелетні м’язи та жирова тканина, викликає цілий ряд патофізиологічних змін, котрі сприяють розвитку МСХ [De Fronzo R.A., 1981, Reaven G.M., 1998, Muller-Wieland D. та співавтори, 1998, Бутрова С.А., 2001, Мамедов М.Н. та співавтори, 1999]. Небезпечний прогноз МСХ, що містить ПТГ або ІНЦД, ІР, ДЛП, АГ, АТОЖ, щодо виникнення таких поширених захворювань, як ІХС, АГ, ІНЦД, зумовив іншу назву цього патологічного стану – “смертельний квартет” [N.Kaplan, 1989].
В досліджуємій літературі відсутні дані про наявність ішемії міокарда (в тому числі її безбольової форми) у хворих на МСХ та залежність показників АДМЕКГ від рівня глюкози крові, імунореактивного інсуліну (ІРІ) крові, показників ліпідного обміну, ваги тіла, індекса маси тіла (ІМТ), показників АДМАТ, структурно-функціонального стану міокарда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИГІПЕРТЕНЗИВНОЇ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ Х ЗА ДАНИМИ ДОБОВОГО МОНІТОРИНГУ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок