Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ НАРОДНОГО ХОРОВОГО ВИКОНАВСТВА В УКРАЇНІ /кінець ХІХ - ХХ століття/

СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ НАРОДНОГО ХОРОВОГО ВИКОНАВСТВА В УКРАЇНІ /кінець ХІХ - ХХ століття/

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ НАРОДНОГО ХОРОВОГО ВИКОНАВСТВА В УКРАЇНІ /кінець ХІХ - ХХ століття/
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,90 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СКОПЦОВА ОЛЕНА МИХАЙЛІВНА
УДК 784. 4 (398. 8)
СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ НАРОДНОГО ХОРОВОГО ВИКОНАВСТВА В УКРАЇНІ /кінець ХІХ - ХХ століття/
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Рубаха Олена Олегівна,
начальник відділу методології та інноваційних розробок ЗАТ УТСК
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри мистецтвознавства та експертної діяльності
кандидат мистецтвознавства, доцент
Брояко Надія Богданівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри кобзарського мистецтва та бандури
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, відділ музики, м. Київ
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 21 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Законі України “Про Концепцію державної політики в галузі культури на 2005-2007 роки” пріоритетними напрямами культурного розвитку українського суспільства визначено культурну самореалізацію особистості, надання їй вільного доступу до культурних цінностей та участі у культурному житті. Скарбницею духовних, художніх цінностей є українська пісенна культура як одне із найцінніших духовних надбань народу. В сучасних умовах народне хорове мистецтво завдяки своїй глибокій духовній сутності відіграє важливу роль у відродженні та актуалізації художніх цінностей, в інтеграції та культурному розвитку українського суспільства.
Незважаючи на проблеми фінансово-економічного характеру, відсутність регіональних програм культурного розвитку та комплексу державних інформаційно-культурних заходів, сфера сучасного народного хорового мистецтва характеризується інтенсифікацією музично-концертного життя, заснуванням нових професійних і аматорських колективів, зростанням рівня їх виконавської майстерності, активізацією професійної композиторської творчості для народного хорового виконавства.
Водночас аналіз художньої діяльності окремих народних хорових колективів дозволив виявити негативні тенденції до уніфікації репертуару, стереотипності виконання, стилізації фольклорних джерел, поверхового відтворення етнорегіональних пісенно-виконавських традицій та звукової фоносфери пісенного фольклору України.
Все це зумовлює актуальність наукових досліджень, які мали б не лише теоретичне, а й практичне значення, що можливо на основі комплексного вивчення історико-теоретичних аспектів народного хорового мистецтва та узагальнення мистецького досвіду народних хорових колективів у контексті національних культуротворчих і музично-фольклорних процесів.
Українське народне хорове виконавство традиційно досліджується в системі музичної фольклористики (А. Гуменюк, А. Іваницький, М. Молдавін, Л. Ященко), що істотно розширює межі мистецтвознавчої проблематики. Поглиблення наукового інтересу до проблем народного хорового виконавства припадає на 80-90-і роки ХХ століття. У працях авторитетних українських дослідників (О. Бенч-Шокало, Т. Булат, С. Грици, Є. Єфремова, А. Іваницького, І. Ляшенка, Л. Пархоменко, І. Юдкіна та ін.) з’ясовуються питання етнокультурних витоків хорового співу, форм його побутування, спадкоємності фольклорних музичних традицій, етнохудожніх цінностей української пісенної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ НАРОДНОГО ХОРОВОГО ВИКОНАВСТВА В УКРАЇНІ /кінець ХІХ - ХХ століття/

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок