Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ МУЗИЧНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СУЧАСНІЙ композиторській ПРАКТИЦІ

РОЛЬ МУЗИЧНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СУЧАСНІЙ композиторській ПРАКТИЦІ

Назва:
РОЛЬ МУЗИЧНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СУЧАСНІЙ композиторській ПРАКТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І. П. КОТЛЯРЕВСьКОГО
ГАЙДЕНКО Ігор Анатолійович
УДК 78.02.021:681.142:78.071.1 “20”
РОЛЬ МУЗИЧНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
У СУЧАСНІЙ композиторській ПРАКТИЦІ
спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Шаповалова Людмила Володимирівна, Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, завідувач кафедри інтерпретології
та аналізу музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, доцент
Драч Ірина Степанівна,
Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка,
завідувач кафедри хореографії, образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури
кандидат мистецтвознавства, доцент Сердюк Олександр Віталійович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків),
доцент кафедри культурології
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського,
кафедра теорії музики, м. Київ.
Захист відбудеться 21.12.2005 р. о 15_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий 18.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент М. С. Чернявська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасна композиторська практика характеризується все більш інтенсивним використанням комп'ютерних технологій. Новітні способи роботи з музичним матеріалом значно розширюють технологічні можливості написання музики і ведуть до помітних змін у формоутворенні, у принципах організації звукової вертикалі, у використанні інструментарію тощо.
Робота за допомогою комп’ютера змінює творчий процес композитора та його результати. З’являється музика, принципово неможлива без комп’ютерних технологій. Стають реальними новітні форми буття музичного твору. Крім того, є сенс звернути увагу на факт існування комп’ютерного музичного виконавства.
Такий стан речей потребує від музичної науки осмислення значущості названих змін, їх новизни, а також визначення тенденцій подальшого розвитку та удосконалення композиторського творчого процесу. Вимагають ретельного вивчення та систематизації власне музичні комп’ютерні технології та способи їх використання композиторами.
Однак проблематика, пов’язана зі з’ясуванням ролі використання музичних комп’ютерних технологій у творчому процесі, поки що не стала об’єктом аналізу вітчизняної музичної науки.
Отже, приводом до написання роботи стала необхідність дослідження сучасних комп'ютерних технологій та їх ролі у композиторській практиці. Для цього було відібрано та проаналізовано інноваційні явища у музичній творчості та у комп’ютерній галузі.
Об'єктом дослідження є існуючі музичні комп'ютерні технології.
Предметом дослідження стали можливості використання сучасних комп'ютерних методів роботи у композиторській практиці.
Матеріалом дослідження обрано твори композиторів – представників сучасної вітчизняної та зарубіжної музичної культури, що активно використовують у творчому процесі, комп'ютерні технології: Ф. Манурі, М. Строппи, М. Ліндберга, П. Булеза, Я. Ксенакіса, О. Грінберга, О. Щетинського та інших, у тому числі – власні твори автора дисертації.
Мета дослідження – визначити роль сучасних комп'ютерних технологій у композиторському процесі як основи для нового типу креативного мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ МУЗИЧНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СУЧАСНІЙ композиторській ПРАКТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок