Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ У БАТЬКІВ-ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ ТА ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В РЕГІОНІ ДОНБАСУ, ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ

КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ У БАТЬКІВ-ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ ТА ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В РЕГІОНІ ДОНБАСУ, ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Назва:
КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ У БАТЬКІВ-ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ ТА ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В РЕГІОНІ ДОНБАСУ, ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУ
К УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СОННОВ ВАЛЕРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616-053.2-076.5+612.017:
[614.867(477.61/62)]:616-036.865
КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ У БАТЬКІВ-ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ ТА ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В РЕГІОНІ ДОНБАСУ, ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Антипкін Юрій Геннадійович, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, керівник відділення клініко-імунологічних та метаболічних порушень у дітей.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Андрущук Аліса Опанасівна, Національний державний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри педіатрії №1;
доктор медичних наук, професор Шкіряк-Нижник Зореслава Антонівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут охорони здоров’я дітей та підлітків МОЗ України, м. Харків, відділення педіатрії.
Захист відбудеться “ 27 ” червня 2000р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ – 50, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ–50, вул. Мануїльського,8).
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В Україні на теперішній час проживає біля 180 тисяч молодих людей репродуктивного віку, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (В.Г. Барьяхтар, 1995; В.М. Бугайов та співавт., 1996). У багатьох дослідженнях відзначено суттєві зміни у стані їх здоров’я (С.Є. Казакова, 1992; В.М. Фролов та співавт., 1995). Так, функціональні тести гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи ліквідаторів через 6 років після аварії на ЧАЕС виявили порушення адаптаційних можливостей їх організму (Н.А. Мітряєва, 1996).
Дуже важливою та практично маловивченою залишається проблема здоров’я дітей, які народилися від батьків, які одержали різні дози радіаційного опромінення внаслідок Чорнобильської аварії.
Поодинокі роботи, які присвячені вивченню здоров’я дітей із сімей батьків-ліквідаторів, свідчать про знижені резерви адаптації та порушення різних ланок гомеостазу організму дитини і практично не торкаються питання про вплив на стан здоров’я цих дітей різних інших додаткових не-гативних чинників, які збільшують ймовірність виникнення психосо-ма-тичних захворювань та генетичних ефектів у наступних поколіннях (Е.Д. Холл, 1989; В.Г. Барьяхтар, 1995; Є.І. Степанова та співавт.,1999).
Згідно з науковими даними останніх років структура захворювань ді-тей, які народилися у сім’ях ліквідаторів, наближається до структури захво-рю-вань дітей, які евакуйовані або проживають на забруднених радіо-нук-лі-да-ми територіях (В.М. Бугайов та співавт., 1996; З.А. Шкіряк-Нижник, 1998).
До групи високого ризику різноманітних захворювань відносять також дітей, котрі постійно мешкають в техногенно забруднених регіонах, де можливість проявів генетичних ефектів дуже велика і може до-рів-ню-вати дозі 250 Бер впродовж 30 років (Є.М. Антипенко та співавт., 1992).
Досить повно вивчено негативний вплив різних ксенобіотиків на організм дитини та їх роль і значення у розвитку багатьох патологічних процесів, зокрема синдрому дитини, що часто хворіє, але ці питання все ще зовсім не вивчені стосовно дітей, котрі народжуються у батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, ЯКІ НАРОДИЛИСЯ У БАТЬКІВ-ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ ТА ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В РЕГІОНІ ДОНБАСУ, ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок