Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЦІННІСНО-СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ЖІНОК, ЯКІ ПОСЛУГОВУЮТЬСЯ ДОПОМІЖНИМИ РЕПРОДУКТИВНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

ДИНАМІКА ЦІННІСНО-СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ЖІНОК, ЯКІ ПОСЛУГОВУЮТЬСЯ ДОПОМІЖНИМИ РЕПРОДУКТИВНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

Назва:
ДИНАМІКА ЦІННІСНО-СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ЖІНОК, ЯКІ ПОСЛУГОВУЮТЬСЯ ДОПОМІЖНИМИ РЕПРОДУКТИВНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
МУРАШКО Ольга Олександрівна
УДК 618.177-085.256.5-06:616.89
ДИНАМІКА ЦІННІСНО-СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ЖІНОК,
ЯКІ ПОСЛУГОВУЮТЬСЯ ДОПОМІЖНИМИ
РЕПРОДУКТИВНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ
19.00.04 — медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра психодіагностики та медичної психології
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Васьківська Світлана Василівна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри психодіагностики та медичної психології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Чабан Олег Созонтович
Український науково-дослідний інститут соціальної та судо-вої психіатрії і наркології МОЗ України, зав. відділенням пограничних станів та соматоморфних розладів
Кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Вознесенська Олена Леонідівна
Інститут соціальної і політичної психології АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії малих груп і
міжгрупових відносин
Захист дисертації відбудеться “ 27 ” вересня 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ - 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології імені Г.СКостюка АПН України.
Aвтореферат розіслано “ 22 ”серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
| Андрієвська В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Безплідність жінок є однією з найгостріших проблем репродуктивної медицини не тільки у нашій країні, але й в усьому світі, і має тенденцію до зростання. За даними Міністерства охорони здоров’я безплідність стосується від 6–8% до 18–20% сімей у різних регіонах України, що узгоджується зі статистикою ВООЗ, згідно з якою кількість безплідних пар становить 7–15% від усіх пар репродуктивного віку (18–49 рр.).
В останнє тридцятиліття у практиці лікування безплідності, яке на сьогодні на-лежить до пріоритетних завдань державної політики, відбулися позитивні зрушення завдяки розвитку і впровадженню у практику репродуктології допоміжних репродук-тивних технологій (ДРТ), зокрема запліднення in vitro, які асоціюються для жінки з останньою надією завагітніти і стати матір’ю.
Участь у програмах ДРТ пов’язана з важкими не тільки фізичними, але й психо-логічними стражданнями. Тим часом сучасний стан розробки психологічних про-блем безплідності у жінок, які послуговуються ДРТ, у вітчизняній науці характе-ризується відсутністю ґрунтовних емпіричних досліджень (порівняно з досвідом зарубіжних, у тому числі російських, колег).
За рубежем здійснено чимало досліджень психологічних проблем безплідності при заплідненні in vitro, проте усі вони стосуються лише окремих аспектів проблеми, зокрема тих, що відносяться до соціальної (В.В.Ніколаєва, Г.А.Аріна, Є.Б.Айвазян, М.В.Маклакова; M.Fekkes, J.N.Filetto, C.S.Hahn, I.Laffont, M.Tarabusi) і когнітивної сфер (M. Bar-Hava, S.Sonawalla) та емоційних і психосоматичних аспектів (L.Ander-heim, C.Bindt, J.Boivin, R.J.Edelmann, B.S.Kee, H.Kentenich, H.Klonoff-Cohen, D.KoM.E.Seibel, P.Thiering). Проте, як зазначала Б.В.Зейгарник, патологічні зміни особистості торкаються, в першу чергу, її ціннісно-смислової сфери. Однак вивчення безплідних жінок з точки зору ціннісно-смислових орієнтацій поки що не стало предметом спеціального теоретичного і емпіричного дослідження.
Відсутність в Україні розвиненої практики надання психологічної допомоги безплідним жінкам, які послуговуються ДРТ, об’єктивна необхідність у розробці теоретичних засад і практичних рекомендацій для розв’язання психологічних проб-лем вказаної категорії жінок обумовили вибір теми даного дослідження. Не-обхідність ураху-вання специфічних соціально-культурних особливостей (T.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЦІННІСНО-СМИСЛОВОЇ СФЕРИ ЖІНОК, ЯКІ ПОСЛУГОВУЮТЬСЯ ДОПОМІЖНИМИ РЕПРОДУКТИВНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок