Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДЯНСЬКА ЗГОДА ЯК ПЕРЕДУМОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (ДОСВІД ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ В КРИМУ)

ГРОМАДЯНСЬКА ЗГОДА ЯК ПЕРЕДУМОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (ДОСВІД ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ В КРИМУ)

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКА ЗГОДА ЯК ПЕРЕДУМОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (ДОСВІД ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ В КРИМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
АРУДОВ МАЛХАЗІ СЕМЕНОВИЧ
УДК: 323.21
ГРОМАДЯНСЬКА ЗГОДА ЯК ПЕРЕДУМОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
(ДОСВІД ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ В КРИМУ)
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь
2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Габріелян Олег Аршавірович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри Політичної науки
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Артюх Павло Ілліч,
Севастопольський військово-морський інститут, професор кафедри українознавства і гуманітарної підготовки
кандидат філософських наук, доцент
Казак Анатолій Петрович,
Таврійський екологічний інститут,
завідувач кафедри загальной та прикладної політології
Провідна установа Південно-український державний
педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського
м. Одеса
Захист відбудеться 11.11.2004 о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради з філософії К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, конференцзал.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий 08.10.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.філос.н., доц. Кремінський О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження обумовлена процесами трансформації сучасного українського суспільства пошуком шляхів громадянської єдності і згоди як передумови становлення громадянського суспільства. Цей пошук утруднений тим, що він здійснюється в умовах, коли зруйнувалася стара школа цінностей, а нова система ціннісних орієнтирів ще не склалася. Але Україна вибрала свій вектор політичного розвитку. Це здійснення сильної демократії. Але ключовою умовою сильної демократії може бути тільки єдність громадянського суспільства і правової держави.
Але що таке “громадянське суспільство? ” І услід за автором статті “Хабермас и Фуко: мыслители о гражданском обществе ” можна сказати, що шукати чіткі визначення у відповідній літературі - марно. І не тому, що цьому поняттю не вистачає визначень; швидше навпаки - їх занадто багато і вони занадто різні, щоб прояснити суть питання11 Фливбьерг Б. Хабермас и Фуко: Мыслители для гражданского общества // Вопросы философии. - 2002, №2. - С. 137-157. . І проте, більшість дослідників схильні вважати услід за Г.Ф.В. Гегелем, що це суспільство пріоритету індивідуальних інтересів, але реалізувати їх можна тільки через співробітництво з іншими22 Гегель ГФ.В. Философия права. М.: Знание, 1990. - С. 222-228., що громадянське суспільство має ядро, що складається з добровільних асоціацій, що утворюються з орієнтиром на взаємозв'язок, взаємодію і взаємозумовленість вертикалі влади і горизонталі комунікативних відносин (системи координат розвитку суспільства). Діяльність цих асоціацій спрямована на рішення завдання забезпечення рівності, свободи, справедливості, а також становлення правової держави, що знаходить свою прояву в передачі частини повноважень центра місцевому самоврядуванню.
Заявлене дослідження має нормативний характер. Воно переслідує завдання, дослідивши граничні підстави ідеї громадянського суспільства і його здійснення, відповісти на запитання як можливо досягти єдності і згоди, а подалі й формування громадянського суспільства в Україні з врахуванням специфіки Криму.
Теоретичні наробітки дисертаційного дослідження були застосовані на практиці у формі рекомендацій з реалізації в Криму проекту Міжнаціональної Асамблеї при Верховній Раді АРК.
Актуальність дисертаційного дослідження обумовлена недостатністю теоретичних розробок особливо за проблемою громадянської згоди і практичної значимості заявленої теми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКА ЗГОДА ЯК ПЕРЕДУМОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (ДОСВІД ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ В КРИМУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок