Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ВІЛЬНОГО СПІКАННЯ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ

ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ВІЛЬНОГО СПІКАННЯ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ВІЛЬНОГО СПІКАННЯ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,29 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ІНСТИТУТ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ ім. В. М. БАКУЛЯ
НАН УКРАЇНИ
ФЕСЕНКО Ігор Павлович
УДК 621.762
ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ
ВІЛЬНОГО СПІКАННЯ КЕРАМІКИ
НА ОСНОВІ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ
Спеціальність 05.02.01 - матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
Науковий консультант: академік НАН України,
доктор технічних наук, професор
Новіков Микола Васильович
Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля
НАН України, директор
Офіційні опоненти: |
член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Григор'єв Олег Миколайович
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу
доктор технічних наук, професор
Криль Ярослав Антонович
Івано-Франківський Національний технічний університету нафти і газу, завідувач кафедри
доктор технічних наук, професор
Конакова Раїса Василівна
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, завідувач лабораторії
Провідна установа – | Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О.Галкіна НАН України, відділ фізичного матеріалознавства
Захист відбудеться 7 червня 2007 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 Інституту надтвердих матеріалів НАН України за адресою: 04074, м. Київ-74, вул. Автозаводська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України (Київ, вул. Автозаводська, 2).
Автореферат розісланий “ 04 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., с.н.с. Лавріненко В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Швидкий розвиток телекомунікацій, перехід техніки зв’язку до діапазону частот 1–100 ГГц, зростання середньої та пікової потужності вакуумних та напівпровідникових приладів ставить задачу розробки нових функціональних та конструкційних матеріалів, придатних для роботи в умовах високих температур, вакууму, інтенсивних потоків електромагнітної та теплової енергії. Крім того, відчувається дефіцит хімічно та зносостійких матеріалів, здатних протистояти високотемпературному абразивному зносу, ударним навантаженням, матеріалів з високим рівнем термостійкості. Екологічні проблеми і проблеми енергозбереження примушують шукати в порошковій металургії нові технології на заміну процесу гарячого пресування та нові матеріали, які дадуть змогу замінити токсичні при виробництві, зокрема матеріали на основі оксиду берилію. Судячи по властивостям нітриду алюмінію як індивідуальної речовини, він є перспективним для одержання монофазних або композиційних матеріалів, які можуть використовуватись для вирішення ряду проблем електронної, електротехнічної, хімічної та машинобудівної галузей промисловості.
Нітрид алюмінію став предметом досліджень як матеріал для підкладок-теплостоків в мікроелектроніці завдяки високій теплопровідності і тому, що його коефіцієнт термічного розширення (КТР) близький до КТР кремнію. Протягом останніх десяти років теплопровідність кераміки з AlN була значно підвищена. Подальше розширення областей застосування AlN пов’язане з його унікальними фізико-хімічними характеристиками. Наприклад, висока теплопровідність, стійкість до термоудару, хімічна інертність обумовлюють інтерес до AlN як високотемпературного матеріалу, придатного для виготовлення тиглів, в яких вирощують монокристали арсеніду галію (GaAs) для потреб електронної галузі. Низька змочуваність AlN розплавами робить можливим його застосування при виплавці металів високої чистоти, для установок неперервного розливу сталі. На основі AlN розробляються матеріали для розмельних технологій, для комбінованої броні, композити з металевою матрицею для деталей металургійних печей.
У світі продовжуються роботи по створенню рентабельних технологій масового виробництва алюмонітридної кераміки. Для одержання щільного матеріалу без застосування активаторів застосовують спікання при середніх (до 30 МПа) або високих тисках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІ ТА СТРУКТУРНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ВІЛЬНОГО СПІКАННЯ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок