Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ РОСЛИН

СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ РОСЛИН

Назва:
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ РОСЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство промислової політики України
Науково-виробнича корпорація
"Київський інститут автоматики"
Джума Людмила Миколаївна
УДК 658.52.011.56:632.93
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
З ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ РОСЛИН
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обчислювальної техніки та прикладної математики Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бєляєв Юрій Борисович,
НВК "Київський інститут автоматики", директор ДНВП "Автоматизовані інформаційні системи та технології".
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Герасимов Борис Михайлович,
Науковий центр управління і зв’язку МО України, професор;
кандидат технічних наук, доцент
Шмельова Тетяна Федорівна,
Державна льотна академія України, кафедра інформаційних технологій, доцент.
Провідна установа: | Київський державний технічний університет будівництва і архітектури, кафедра інформаційних технологій.
Захист відбудеться 19 червня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.818.01 НВК "Київський інститут автоматики" за адресою: 04107, Київ-107, вул. Нагірна, 22, корп.1, к.219.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 04107, Київ-107, вул. Нагірна, 22, НВК "КІА", вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НВК "Київський інститут автоматики".
Автореферат розісланий 10 травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук |
Л.П. Тронько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення умов для швидкого впровадження сучасних інтенсивних технологій, форм і методів управління виробництвом продукції рослинництва є перспективним напрямком автоматизації та інформатизації технологічних процесів і виробництв, відзначеним Президентом України в указі “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора” та прийнятій урядом програмі “Зерно України 2001–2004 рр.”. Успіх в реалізації прийнятої програми передбачає оптимізацію умов вирощування сільськогосподарських рослин на всіх етапах росту та розвитку, які б забезпечували максимальне збереження потенційної продуктивності культури шляхом інтегрованого захисту рослин від шкідників, хвороб, бур’янів, оптимального забезпечення рослин і ґрунту мінеральним живленням, дотримання норм, строків та способів живлення.
Останніми роками налагоджену систему інтегрованого захисту рослин через економічні негаразди порушено (особливо це стосується такої її вагомої складової як хімічний захист), що негативно вплинуло на фітосанітарну ситуацію і призвело не тільки до розвитку шкодочинних об’єктів, а й до накопичення негативних процесів в агробіоценозах. За оцінкою спеціалістів ситуація із шкодочинними об’єктами на чорноземах України настільки серйозна, що без кардинальних заходів вона може вийти з-під контролю і привести до значного недобору врожаю сільськогосподарських рослин.
За цих обставин реалізація функцій прийняття оперативних своєчасних системних рішень, інформаційної підтримки виробника покладається на системи підтримки прийняття рішень (СППР). Автоматизація управління хімічним захистом рослин (ХЗР) уявляється своєчасною та актуальною задачею наукового дослідження, яка передбачає отримання нових науково та практично значущих результатів, спрямованих на забезпечення високих і сталих врожаїв, впровадження інтенсивних технологій сільськогосподарського виробництва.
Об’єкт дослідження – інтенсивне виробництво продукції рослинництва з відокремленням такої його складової як хімічний захист (застосування пестицидів та мінеральних добрив).
Предмет дослідження – автоматизація управління хімічним захистом рослин на рівні створення системи підтримки прийняття рішень в умовах великих потоків інформації та просторово-часових особливостей функціонування об’єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ РОСЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок