Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АПАРАТНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ РОЗДІЛЬНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ФОНЕМ В СИСТЕМАХ МОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЛЮДИНИ З ЕОМ

АПАРАТНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ РОЗДІЛЬНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ФОНЕМ В СИСТЕМАХ МОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЛЮДИНИ З ЕОМ

Назва:
АПАРАТНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ РОЗДІЛЬНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ФОНЕМ В СИСТЕМАХ МОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЛЮДИНИ З ЕОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гладунов Сергій Анатолійович
УДК 681.3.16
АПАРАТНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ
РОЗДІЛЬНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ФОНЕМ В СИСТЕМАХ
МОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЛЮДИНИ З ЕОМ
05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Федяєв Олег Іванович, доцент кафедри "Прикладна математика і інформатика" Донецького національного технічного університету.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Кривуля Геннадій Федорович, завідувач кафедри "Автоматичне проектування обчислювальної техніки" Харківського національного університету радіоелектроніки.
кандідат технічних наук, доцент Вороний Сергій Михайлович, завідувач кафедри "Технічна інформатика" Донецького державного інституту штучного інтелекту.
Провідна установа: | Інститут космічних досліджень НАН України – НКА України, відділ космічних інформаційних технологій, м. Київ.
Захист відбудеться 9 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.03 Донецького національного технічного університету (адреса: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 8 навч. корпус, ауд. 705).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДонНТУ за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2 навч. корпус.
Автореферат розісланий “05” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 11.052.03
к.т.н., доц. Г. В. Мокрий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке розповсюдження засобів обчислювальної техніки в багатьох областях людської діяльності зробило актуальною проблему створення засобів взаємодії людини з ЕОМ, що дозволяють підвищити зручність і ефективність вводу-виводу інформації. Один з підходів до розробки таких засобів заснований на мовній взаємодії як на найбільш звичному для людини способі спілкування. Організація мовного обміну інформацією вимагає ефективного рішення задачі автоматичного розпізнавання мови. Даній проблемі присвячено багато академічних досліджень (University California, Berkley; University Birmingham, University Edinburg та ін.), запропонований ряд комерційних рішень (лідерами тут є такі гіганти, як IBM, Phillips і Microsoft), в Україні серйозні дослідження за різних часів велися в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Вінниці. В даний час в Інституті кібернетики ім. В. М. Глушкова в рамках програми "Образний комп'ютер" розв'язується проблема мовної взаємодії. В Донецькому державному інституті штучного інтелекту ведуться роботи по мовному управлінню роботами.
Не дивлячись на велику кількість робіт, всі відомі розв'язання володіють недоліками, що обмежують їхнє практичне застосування. Складність задачі витікає з різноманіття і істотної нестабільності мовних висловів по відношенню до їхніх основних характеристик – частотного складу, часової та енергетичної структури. Забезпечення високої якості розпізнавання вимагає значних обчислювальних витрат. В даний час існує ряд апаратних розв'язань, направлених на забезпечення необхідної швидкодії систем розпізнавання мови. В основному, такі системи орієнтовані на зниження шумів, фільтрацію і прискорення базових обчислювальних операцій. На ринку представлені окремі сигнальні процесори і материнські плати з функціями мовного введення інформації. В той же час, існують обмеження при використовуванні апаратних засобів розпізнавання мови, пов'язані з впливом особливостей дикторів і зовнішнього середовища. Хоча більшість відомих систем дозволяє проводити деяке пристосовування до особливостей конкретного диктора, настройка проводиться або тільки на рівні лінгвістичної моделі, або дозволяє перепрограмувати фонетичний словник цілком, що спричиняє істотні додаткові витрати часу користувача.
Функціональні характеристики апаратних систем розпізнавання мови можуть бути істотно поліпшені за рахунок розширення можливостей настройки таких систем на різні умови вимовлення на рівні акустичної обробки сигналу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АПАРАТНО-ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ РОЗДІЛЬНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ФОНЕМ В СИСТЕМАХ МОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ЛЮДИНИ З ЕОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок