Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника

Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника

Назва:
Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
Дронова Ірина Юріївна
УДК 616.932+579.843] (047.1)
Вплив факторів навколишнього середовища
на епідемічний процес при холері
та на біологічні властивості збудника
14.02.02. – епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському науково-дослідному протичумному інституті ім. І.І. Мечнікова та в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Алексеєнко Володимир Васильович,
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН
України, завідувач лабораторією вібріозів
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Колесников Михайло Михайлович
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
професор кафедри епідеміології
доктор медичних наук
Доброштан Євген Васильович
Український інститут громадського здоров‘я МОЗ України,
завідувач відділення організації санітарно-епідеміологічної служби
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
Захист відбудеться “15” жовтня 2002 р. о 12.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (02038, м. Київ – 38, узвіз Протасів Яр, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (02038, м. Київ – 38, узвіз Протасів Яр, 4)
Автореферат розісланий “14” жовтня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук С.І. Доан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Холера, cьома пандемія якої почалася в 1961 р. та не припиняється вже протягом 40 років, залишається гострою міжнародною медико-соціальною проблемою. До епідемічного процесу вже втягнено понад 140 країн та майже всі континенти, за виключенням Австралії, де, однак, неодноразово реєстрували занесення інфекції, і Антарктиди. На території України холера та її збудник присутні щорічно з 1970 року по цей час, що проявлялося в окремі роки невеликими спалахами або масовим епідемічним розповсюдженням, або поодинокими випадками захворювань та вібріононосійства, або лише виділенням V. cholerae О1 з об‘єктів довкілля.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров‘я (ВООЗ) з початку 7-ї пандемії холери вже зареєстровано більш ніж 5 млн. випадків цієї хвороби. Однак, експерти ВООЗ та інші вчені вказують на те, що кількість захворювань значно більша за рахунок асимптомного перебігу інфекції, представлення неповних даних щодо їх реєстрації та інших недоліків у системі нагляду за холерою (Wkly Epidem. Rec. WHO. Geneva, 1970 - 2002).
Світовий досвід свідчить, що на цей час появленню холери в тій чи іншій країні, незалежно від її політичного та економічного статусу, не можна запобігти. Однак, у межах окремої країни масштаби епідемічного розповсюдження інфекції визначаються своєчасністю та адекватністю профілактичних та протиепідемічних заходів, які розроблені з урахуванням важливіших досягнень у вивченні холери (Наркевич М.І., 1991; Ломов Ю.М., 1992; Оніщенко Г.Г., 1994; Могілевський Л.Я., 1997).
Дослідження останніх десятиріч значно розширили уявлення щодо епідеміології цієї інфекції. Разом з тим, залишаються не повністю розкритими такі важливі питання, як пристосованість холери до певних регіонів, умови збереження збудника в міжепідемічний період, а також ступінь мінливості біологічних властивостей в процесі тривалого перебування в об‘єктах довкілля. Усе це визначає актуальність проблеми холери та необхідність її подальшого вивчення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках науково-дослідних робіт лабораторії епідеміології особливо небезпечних інфекцій Українського науково-дослідного протичумного інституту (УНДПЧІ) ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок