Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТНО-ХУДОЖНІХ УЯВЛЕНЬ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

ПРОЕКТНО-ХУДОЖНІХ УЯВЛЕНЬ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

Назва:
ПРОЕКТНО-ХУДОЖНІХ УЯВЛЕНЬ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ
НАУК УКРАЇНИ
Івершинь Анжеліка Генадіївна
УДК: 372.212.3 +153.4 +153.75
ФОРМУВАННЯ
ПРОЕКТНО-ХУДОЖНІХ УЯВЛЕНЬ
У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
 
13.00.08 – дошкільна педагогіка
Атореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Інжестойкова Валентина Олексіівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м.Одеса)ім. К.Д.Ушинського,
кафедра теоріі та методики дошкільной освіти, доцент,
декан факультету дошкільного виховання
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Карпова Ела Едуардівна
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м.Одеса)ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри дошкільной педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
Плохій Зоя Павловна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії дошкільного виховання
Провідна установа - Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра дошкільної педагогіки
Захист відбудеться “26” червня 0 14 год. 2001р на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. Берлинського,9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул. Берлинського,9.)
Автореферат розіслано “__25_” травня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Розвиток українськой держави зумовлює необхідність виховання нового типу особистості з високим рівнем духовності і культури, спроможної самостійно приймати нестандартні рішення, творчо мислити, гнучко реагувати на зміни обставин і самостийно їх творити. Цім параметрам відповідають творчі якості людини, які мають стати предметом цілеспрямованого виховання і розвитку.
Соціально-політичні зміни в Україні, що відбуваються з початку 90-х років, не обминули й систему освіти. Усе це повною мірою стосується й суспільного дошкільного виховання – першої ланки в системі неперервної освіти. Основні стратегічні завдання реформування дошкільної освіти визначено у державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХ???! століття), Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні.
На теоретико-методологічному рівні інтенсивно досліджуються проблеми оновлення змісту, створення належніх умов для повноцінного жіття дитини, оптимального її розвитку й виховання. Спільною для багатьох науковців стала думка про необхідність здійснення навчання й виховання дітей на засадах особистісно зорієнтованої педагогіки (Л.В.Артемова, І.Д.Бех, А.М.Богуш, З.Н.Борисова, Б.С.Кобзар, О.Л.Кононко, В.Г.Кузь, З.П.Плохій, Т.І.Поніманська, О.Я.Савченко, М.П.Тименко, С.І.Уланова, К.І.Чорна та ін.)
Першочергової значущості набуває розвиток творчих проявів дітей. Реалізації означеного завдання найбільш повно сприяє такий вид продуктивної діяльності, як конструювання (Л.С.Виготський, Н.О.Ветлугіна, В.П.Ждан, Т.В.Комарова, В.С.Мухіна, Б.М.Неменський, Г.В.Сухорукова, та ін.)
Конструювання як вид продуктивної дитячої діяльності досліджувався вченими в різних напрямах: психологічний аспект умов і форм організації конструювання; види конструювання; особливості мислення дитини у процесі конструювання. (А.М.Давидчук, Т.В.Кудрявцев, О.Р.Лурія, А.М.Міренова, Л.О.Парамонова, М.М.Поддьяков, Д.Б.Ельконін та ін.)
Вчені відзначають, що для процесу конструювання в дошкільників суттєвого значення набуває розвиток спостережливості (Є.О.Фльорина); організація сприйняття об’єктів дітьми (П.Я.Гальперін, Є.І.Ігнатьєв,); попереднє сприйняття образів предметів та цілісність уявлень, що формуються на цій основі (Н.П.Сакуліна); організація сприймання об’єктів (П.Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОЕКТНО-ХУДОЖНІХ УЯВЛЕНЬ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок