Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-економічні проблеми трудового потенціалу аграрного сектора економіки регіону

Соціально-економічні проблеми трудового потенціалу аграрного сектора економіки регіону

Назва:
Соціально-економічні проблеми трудового потенціалу аграрного сектора економіки регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мазур Наталія Анатоліївна
УДК: 631.158 : 331.522.4
Соціально-економічні проблеми
трудового потенціалу
аграрного сектора економіки регіону
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2003Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Тринько Роман Іванович,
завідувач кафедри статистики і аналізу
Львівського державного аграрного університету,
м. Львів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Борщевський Петро Прокопович,
заступник голови Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України, м. Київ
кандидат економічних наук
Лучик Світлана Дмитрівна,
доцент кафедри інформаційних технологій
Подільської державної аграрно-технічної академії,
м. Кам'янець-Подільський
Провідна установа: Харківський державний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, кафедра економіки сільського господарства, м. Харків.
Захист відбудеться 19 лютого 2003 року о 12.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м.Луганськ - 8, Національний аграрний університет, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008, м.Луганськ - 8, бібліотека Луганського національного аграрного університету.
Автореферат розісланий 17 січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В Україні 90-ті роки ознаменувались загостренням проблем людського розвитку загалом і відтворення трудового потенціалу, як одного з його індикаторів, зокрема. Складовими цього процесу є постійне зубожіння народу, зростання безробіття у всіх його формах, деградація кадрового потенціалу, наростання депопуляції.
Наукова актуальність і практичне значення дослідження безпосередньо диктуються своєрідністю сучасної економічної ситуації. Еволюція економічних відносин від планово-командного стану до вільного ринкового підприємництва ставить перед наукою завдання нового осмислення питань теорії і практики формування і розвитку людини і сукупності її здібностей, потреб, інтересів, життєвих цілей та орієнтацій, їх ефективної реалізації, аналізу соціально-економічних передумов і закономірностей формування трудового потенціалу, умов залучення і повного використання всіх можливостей людського фактора, їх впливу на ефективність народного господарства.
У світлі цих завдань і вимог виконана дана робота. Стержнем дослідження соціально-економічних закономірностей формування трудового потенціалу є концепція, яка покликана пояснити методологічні основи визначення як трудового потенціалу, так і механізму його відтворення, з одного боку, та зміни основних напрямків удосконалення умов реалізації трудового потенціалу і трансформацію стратегії зайнятості – з іншого.
Найважливішою соціально-економічною категорією, що характеризує можливості суспільства і слугує інтегральною оцінкою діяльності людини, пов'язаної зі сферою праці, є трудовий потенціал. Сучасний стан і перспек-
тиви cоціально-економічного відтворення сільського населення та його трудо-
вого потенціалу в Хмельницькій області зумовили актуальність проблеми роз-
витку трудового потенціалу і необхідність поглибленого дослідження його формування.
Ключові питання трудового потенціалу, трудових ресурсів досліджені у численних роботах вчених економістів. Великий внесок у розробку цієї проблеми зробили відомі вчені С.І. Пирожков, О.А. Бугуцький, В.С. Дієсперов, О.І.Здоровцов, останнім часом проблема трудового потенціалу, його розвитку і відтворення займає значне місце в працях Д.П. Богині, Г.І. Купалової, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Соціально-економічні проблеми трудового потенціалу аграрного сектора економіки регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок